با کمترين هزينه صاحب وب سايت شويد
melimarket

melimarket
لینک های مفید

ویروس‌های موبایلی را جدی بگیرید

ارسال شده در تاریخ شنبه 10 اسفند1392 ساعت 22:57 توسطحسین میرزاده | موضوع :مقاله کامپیوتری

ویروس‌های موبایلی را جدی بگیرید!

حسین رسولی - تا یک سال پیش که اولین تروجان نوشته شده برای دستگاه‌های آندرویدی کشف نشده بود، کمتر کسی خطر بدافزارهای موبایلی را تا این حد بیخ گوش کاربران احساس کرده بود.
اما Kurt Baumgartner محقق ارشد کسپرسکی، خیلی بیشتر از این حرف‌ها این موضوع را جدی گرفته و مدام هم در صحبت‌هایش راجع به آنها اخطار و هشدار می‌داد.

تروجان و حمله فیشینگ هدف‌دار کشف شده توسط لابراتوار کسپرسکی دارای یک برنامه apk (قالب برنامه‌های قابل نصب روی آندروید) بودند.

وقتی پژوهشگران کسپرسکی این اسب تروا را مورد بررسی قرار دادند، دریافتند که توانایی گزارش کلیه اطلاعات کاربر را به هکر دارد. بامگارتنر می‌گوید: «با مهندسی معکوس تروجان، دیدیم که حتی امکان بیرون کشیدن دفترچه تلفن هم خود گوشی و هم سیم‌کارت را دارد.
فکر می‌کنیم این تروجان می‌تواند سابقه تماس‌ها و پیامک‌ها را هم استخراج کند. بعدا متوجه شدیم که مهاجمان حتی درصدد دستیابی به اطلاعات مکانی و جغرافیایی صاحب تلفن و خلاصه تمام داده‌های تلفن همراه بوده‌اند.»

بامگارتنر این اطلاعات را برای هکرها «طلایی» توصیف می‌کند و توضیح می‌دهد:« وقتی شماره تماس‌ها و جزئیات بیرون کشیده شدند، در وهله بعدی، ابزار مهاجمان برای حمله به قربانیان بیشتری می‌شوند.»

این‌ها گوشه‌هایی از مصاحبه اخیر کورت بامگارتنر، پژوهشگر ارشد کسپرسکی با «تریسی کیتن» از «گروه رسانه‌ای امنیت اطلاعات» (Information Security Media Group) بود که تفصیل آن را در ادامه خواهید خواند. محورهای اصلی این گفت و گو بر سه موضوع است:

•  نقشه‌های مختلف فیشینگ هد‌ف‌دار (Spear Phishing) در کانال‌های آنلاین و موبایل‌ها
•  گرایش‌های اخیر بدافزارهای موبایلی در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴
• چرا دسترسی به اطلاعات شخصی قابل شناسایی برای سوء استفاده کنندگان مدام سهل‌تر می‌شود؟

در مورد خود بامگارتنر، باید اشاره کنم که وی از سال ۲۰۱۰ به مجموعه کسپرسکی پیوسته و مسئولیتش نظارت بر وضعیت بدافزارها در منطقه آمریکا و بهبود فناوری‌های کسپرسکی برای مقابله با آنها است.

تا چندی پیش هم، بامگارتنر نایب رئیس واحد پژوهش رفتارشناسی تهدیدها در شرکت Symantec بود. او سابقه پست‌های مشابه در شرکت‌های معتبری چون PC Tools، Threat Fire، Novatix (کارشناس رشد تهدیدها) و Sonic WALL(تحلیلگر تهدیدها) را در کارنامه شغلی‌اش دارد. با هم برگردان این گفت و شنود را می‌خوانیم.

تروجان‌های اندرویدی
کیتن: لابراتوار کسپرسکی چند وقت پیش یک تروجان اندرویدی کشف کرد که هدف اصلی‌اش فعالان سیاسی و شناخته شده تبتی بود. درباره این قسم حملات چه دارید بگویید؟ مثلا اینکه از کی و چگونه شناسایی شدند؟
کورت بامگارتنر: قضیه بر می‌گردد به یک تروجان اندرویدی که دیدیم دارد مدام از اکانت ایمیل یک فعال سیاسی تبتی ارسال می‌شود. نکته جدید و جالب درباره این حمله آن بود که پیوست ایمیل خودش یک تروجان اندرویدی بود که امکان نصب روی هر نوع دستگاه اندرویدی را داشت و کاربردش جمع‌آوری اطلاعات و فعالیت‌های جاسوسی روی هدف بود.

گرایش‌های حملات فیشینگ هدف‌دار
کیتن: تا جایی که می‌دانم، این قسم حملات با فیشینگ هدف‌دار شروع شد؛ موضوعی که به نگرانی روزافزون سازمان‌ها بدل شده‌است. اگر به طور کلی به قضیه Spear phishing نگاه کنیم، به نظرتان در حال حاضر نیروی محرکه رشد آن چیست و چه گرایش‌هایی پیرامونش وجود دارد؟
بامگارتنر: عموما فیشینگ هدف‌دار، خودش راهی موثر برای رساندن بدافزارها در حملات هدف‌دار به هدف‌هایشان است.
برخی علل سوق دهنده مهاجمان به استفاده از تکنیک‌های فیشینگ هدف‌دار این است که بعضی از دیگر تکنولوژی‌ها، در برابر تکنیک‌های شناخته شده مثل حملات Watering-hole یا نفوذ در شبکه، مقاوم هستند. Spear Phishing برای نفوذ، هر روز به شیوه محبوب‌تری تبدیل می‌شود.

شبکه‌های اجتماعی
کیتن: شما معتقدید رسانه‌های اجتماعی و دیگر شبکه‌های برخط از جمله ابزارهای سوءاستفاده یا کمک به بعضی حملات ایمیلی هدف‌دار هستند. چگونه؟
بامگارتنر: موفقیت فیشینگ هدف‌دار ارتباط مستقیم دارد با در اختیار داشتن اطلاعات دقیق درباره هدفی که سعی در آسیب زدن به آن دارید.
رسانه‌های اجتماعی و دیگر قالب‌های سرویس‌های آنلاین برای مهاجمان معدنی از اطلاعات محسوب می‌شوند تا از طریق ایمیل‌ها یا پیوست‌های ایمیل‌ها قربانی‌شان را متقاعد و ترغیب به باز کردن پیوست و اجرای پیوست ایمیل در رایانه شخصی‌‌اش، بکنند.
مثلا پروفایل‌های LinkedIn و ارتباطات فردی در لینکداین بسیار به کار تبهکاران می‌خورد. حتی ممکن است خیلی ساده فقط یک وب‌سایت باشد که درباره یک شرکت باشد و اسامی کارمندانش هم در آن درج شده باشد. یا اصلا یک NGO و فهرست اعضای کمک کننده به آن. تمام اینها منابع اطلاعاتی خوبی هستند که به مهاجمان کمک می‌ کنند تا با فیشینگ هدف‌دار طمعه‌شان را گول بزنند.

جزئیات حمله اندرویدی
کیتن: دوست دارم بیشتر درباره این حمله اخیر که توسط Kaspersky کشف شد، صحبت کنیم. این حمله از نوع Spear-Phishing شامل یک ضمیمه APK بود که درواقع برنامه‌ای خطرناک مخصوص سیستم عامل اندروید بود. این حمله عملا چگونه دستگاه‌های اندرویدی هدفش را مورد تهاجم قرار می‌داد؟
بامگارتنر: این حمله، از هنگامی که شناسایی‌اش کردیم، تا توقفش فاصله زمانی کمی بود. چیزی که ما فهمیدیم، این بود که از یک اکانت ایمیل برای حمله فیشینگ هدف‌دار و ارسال نامه به سایر اعضا استفاده شده بود.
یکی از شرکت‌های همکار ما یک نمونه از این پیوست‌ها را برایمان فرستاد.
براین باورم که تا پیش از دریافت و تحلیل آن توسط ما، خودمان هم خبر نداشتیم که این تروجان برای دستگاه‌های اندرویدی ساخته شده است. این تروجان برای اینکه دستگاه را آلوده کند، نیازمند آن بود که کاربر شخصا ابزار اندرویدی‌اش را به یک PC متصل کند و فایل APK را به دستگاه منتقل کند و بعد هم آن را روی موبایل یا هر وسیله آندرویدی دیگر که دارد، اجرا کند.

کیتن: به نظرم خودتان سوال بعدی مرا پاسخ دادید: آیا این حمله فقط وقتی ایمیل روی خود دستگاه اندرویدی باز شود کارش را می‌کند یا وقتی روی رایانه شخصی باز شود؟ گویا این ایمیل‌ها از آن قسم هستند که هر جایی می‌توان بازشان کرد.
بامگارتنر: فکر کنم منبع اولیه یا اکانت ایمیلی که این ایمیل‌ها از آنجا می‌آمد، لزوما نبایستی از یک دستگاه اندرویدی می‌بود. اما برای ارسال این ایمیل‌ها و پیوست‌هایش استفاده شده بود.

حملات Cross-channel
کیتن: کسپرسکی در مورد حملات کراس چنل یا کراس پلتفرم، چه دیدگاهی دارد؟ مثلا حمله‌هایی که امنیت رایانه‌های شخصی و دستگاه‌های همراه را به مخاطره می‌اندازند.
بامگارتنر: از این لحاظ، این اولین تروجان اندرویدی بود که ما دیدیم برای حملات هدف‌دار استفاده می‌شد. در مورد OS X و سایر سیستم‌عامل‌ها، پیش‌تر شاهد حملاتی با محتوایی متقاعدکننده‌تر، دقیق‌تر، جذاب‌تر و حساب شده تر و زمان بندی شده بودیم که کاربران متقاعد شوند پیام‌ها را باز و اجرا کنند.
در حال حاضر، شاهد رشد و پیشرفت حملات نه فقط علیه ویندوز، بلکه Mac OSX و سایر سیستم عامل‌ها هستیم. و اکنون، نه فقط شاهد بدافزارهایی هستیم که از دستگاه‌های مجهز به ویندوز یا OSX اطلاعات را خودشان جمع آوری می‌کنند، بلکه به تروجان‌هایی برمی‌خوریم که از حالت پروتوتایپ به درآمده‌اند و به شدت دستگاه‌های موبایل را تهدید می‌کنند.

اهداف حملات
کیتن: در حمله خاصی که صحبتش رفت، برنامه مضر، به محض نصب، به طور مخفیانه آلودگی را به یک سرور «فرمان و کنترل» گزارش می‌کرد. سپس به شخم زدن اطلاعات ذخیره شده در وسیله همراه می‌پرداخت. جزئیات اهداف این برنامه در ابزار موبایل چه بود؟
بامگارتز: پس از مهندسی معکوس تروجان، دیدیم که قابلیت استخراج دفترچه تلفن؛ هم از روی سیم کارت و هم از خود تلفن را دارد. همین طور توانایی بیرون کشیدن تاریخچه تماس‌ها و پیامک‌ها را دارد.
مهاجمان همچنین می‌خواستند از اطلاعات مکانی تلفن هم باخبر شوند. و بالاخره کل اطلاعات تلفن را درآورند. آنها می‌خواستند مستقلا تلفن را شناسایی کنند و شماره تلفن، نسخه سیستم عامل، مدل تلفن و حتی SBK تلفن را درآورند.

کیتن: در چنین شرایط مخاطره‌انگیزی که جزئیاتی مثل شماره تماس‌ها لو می‌رود، چگونه از آن برای گسترش حمله استفاده می‌شود؟
بامگارتنر: شماره تماس‌ها برای مهاجمان همیشه به مثابه تراشه‌های طلا محسوب می‌شوند. در این مورد، از آنجا که به سرعت مچشان را گرفتیم، به نظرم زنجیره حملات از گام‌های ابتدایی پاره شد.
اما به هرحال، وقتی لیست‌های تماس و جزئیات دیگر از دستگاه استخراج شوند، آن شماره‌‌ها هدف بعدی محسوب می‌شوند. هر کدام جداگانه بررسی می‌شوند و مورد هجمه قرار می‌گیرند.

کیتن: شما به Call logها و اطلاعات geo-Location اشاره کردید. این اطلاعات جزئی چگونه برای حمله مورد سوء استفاده قرار می‌گیرند؟ و اصلا چرا این قدر مهم و مورد توجهند؟
بامگارتنر: تاریخچه تماس‌ها از آن جهت مهمند که مهاجمان از طریق آنها درمی‌یابند با چه کسی، چه زمانی ارتباط برقرار شده است. و بدین وسیله مثلا می‌فهمند به هرکس چه موقع یک پیامک یا ایمیل بزنند تا شانس طعمه شدن وی افزایش یابد. حتی اطلاعات کنفراس‌های تلفنی، مثل اینکه هرکس کی آمده، کی رفته و کلا چند وقت یک بار می‌آید، برای تبهکاران ارزشمند است. و در مجموع تمام این رگه‌های طلا، راهی هستند برای مهاجمان به منظور نفوذ در یک سازمان.

کیتن: پس به نظر شما، هدف بسیاری از این سرقت‌های جزئی، اطلاعات وسایل همراه شرکت‌ها و سازمان‌ها هستند؟
بامگارتنر: دقیقا. مهاجمان مدام در پی این قضیه هستند. اواخر سال پیش ما به یک پروتوتایپ روی تعدادی سرور برخورد کردیم که در مراحل اولیه ایجاد و تبدیل شدن به یک تروجان اندرویدی بود. گرچه عملا هیچ‌گاه این تروجان به منصه ظهور نرسید.
نکته جالب دیگر درباره این حمله آن بود که باعث پیوندهایی شد. شرکت‌های بسیاری که در گذشته لزوما با هم کار نمی‌کردند، پس از این رویداد متحد شدند. علتش آن بود که این شرکت‌ها که سابقا همکاری نزدیکی نداشتند، فهمیدند که چه کسی در لیست تماس که قرار دارد و تا چه حد میزان ارتباط آنها با یکدیگر مورد توجه و علاقه مهاجمان است.

مخاطرات دیگر وسایل همراه
کیتن: این حمله تنها هدفش وسایل اندرویدی بود. آیا این نگرانی وجود دارد که این حمله خاص ممکن است به دیگر وسایل موبایل نیز گسترش یابد؟
با مگارتنر: در حال حاضر، با توجه به اندازه بدافزار و سرعت توقف آن، شخصا خیلی نگران این نیستم که مهاجمان در اندیشه توسعه این مورد خاص هستند اما در آینده، بی‌شک این نگرانی قابل اعتنایی خواهد بود. مطمئنا پورت کرن این تروجان به دیگر پلتفرم‌ها خیلی سخت نیست.
سابقا هم مورد داشتیم که بدافزاری که ویژه مجموعه داده‌های خاصی روی ماشین‌های ویندوزی طراحی شده بود، به OSX و لینوکس هم پورت شد. این اتفاق در گذشته افتاده. لذا مسلما ما انتظارش را در آینده نیز می‌کشیم.

حفاظت از وسایل همراه
کیتن: پیشنهاد شما به کاربران برای محافظت از وسایل اندرویدی‌شان در قبال این قسم حملات چیست؟
بامگارتنر: کاربران این قبیل وسایل عموما از قابلیتی به نام Side loading استفاده می‌کنند. یعنی یک فایل APK را که از play store گوگل نیست یا دیگر فروشگاه‌های معتبر نیامده، از جایی دریافت و نصب می‌کنند.
برای این کار، آنان بایستی برخی تنظیمات را در گوشی‌شان روشن یا خاموش کنند و نیز اجازه نصب نرم‌افزار از منبعی نامطمئن را صادر کنند. این کار برای اغلب کاربران اندرویدی خطرناک و نادرست است.
آنها کمی بیشتر به تشخیص منبع نرم‌افزاری که دارند روی گوشی‌شان نصب می‌کنند، باید توجه داشته باشند.
برای تلفن‌های اندرویدی یک سری بسته‌های امنیتی تولید شده که به نظرم بعضی‌شان بسیارخوب و مفیدند؛ اما درهر حال همه آنها یک لایه امنیتی به همراه شما می‌افزایند.
این بسته‌های نرم‌افزاری امنیتی هر روز دارای قابلیت‌های بیشتر و کاراتری می‌شوند؛ امکاناتی چون محافظت رفتارشناسانه، که در مورد حملات هدف‌دار یا ناشناخته بسیار مفید فایده است.

تکامل بدافزارها
کیتن: از منظر کلی، درباره سیر تحول و پیشرفت بدافزارها چه می‌توانید به ما بگویید؟ سازمان‌ها تا چه حد در سال ۲۰۱۴ باید روی موضوع بدافزارهای موبایلی تمرکز کنند؟
بامگارتنر: در مود بدافزارهای موبایلی ما فعلا در مرحله نخست و آغازین به سر می‌بریم. قضیه هنوز برای خیلی‌ها تازه است. اما بسته به نوع استفاده حملات هدف‌دار و نوع تحویل آن، سازمان‌ها نیازمند توجه به این موضوع هستند.
ما تازه با بدافزارهای اندرویدی و آی‌فونی آشنا شده‌ایم اما گروه‌های پژوهشی امنیتی مهاجمان در حال توسعه اکسپلویت‌ها براساس وب‌کیت یا مرورگرهای وب موجود در سیستم عامل اندروید هستند. توسعه آنها خیلی هم به سرعت دارد صورت می‌پذیرد.
سرمایه گذاری کافی شده؛ و میوه‌های تحقیقات آنها در حال به بار نشستن هستند. ما هنوز درمراحل اولیه به سر می‌بریم اما قضیه روز به روز دارد جدی‌تر می‌شود.

کیتن: مسلما این نگرانی هست که تمام سازمان‌های درگیر بایستی برآن متمرکز شوند. اما در این میان درباره نقش موسسات بانکی که یک طرف کارمندانش را دارد و در طرف دیگر مشتریانش را، چه می‌توان گفت؟
بامگارتنر: موسسات بانکی جایگاهی ویژه دارند؛ چراکه تراکنش‌های مالی و تمام اطلاعاتی که حین فعالیت‌های NGOها، گروه‌های خیریه و دیگر موسسه‌های اینچنینی از طریق موسسات بانکی رد و بدل می‌شود، تاحدی با حملات سایبری با انگیزه مالی و دیگر خلاف‌های سایبری، متفاوت است.
این قبیل حملات و حملاتی که می‌توانند سازمان‌های بانکی را هدف بگیرند، پایدارند. موسسات باید آگاه باشند که درحال نبرد علیه مجموعه‌ای از مهاجمان هستند که با ثبات‌تر و مصمم‌تر از آنچه در گذشته دیده‌ایم، هستند.

کیتن: قبل از اتمام بحث، درباره بدافزارها به طور کلی یا برخی از این حملات که مشخصا تمرکزشان بر دستگاه‌های همراه است، سخن پایانی دارید که بگویید؟
بامگارتنر: ما چندین نقشه و برنامه به منظور یافتن راهی برای جمع‌آوری و واکنش اطلاعات دستگاه‌های همراه قربانیان، کشف کردیم.
در گذشته، ما «اکتبر سرخ» را داشتیم که آن هم برنامه دیگری بود که مجموعه‌ای از بدافزارها را روی ورک استیشن کاربر نصب می‌کرد. آنگاه از ورک استیشن، هر وسیله‌ای که بدان متصل بود، تشخیص و شناسایی می‌شد؛ تاحد سازنده وسیله همراه. این قضیه تا یکی دوسال ادامه داشت.
مهاجمان این فناوری را توسعه دادند و از آن علیه قربانیان تازه‌ای که اطلاعاتشان از قربانیان قبلی استخراج شده بود، استفاده شد.
این حملات به وسایل اندرویدی محدود نشد و به کل دنیای موبایل گسترش یافت.
این نشان می‌دهد حملات هدف‌دار تاچه حد امروزه تهدید کننده‌اند و موسسات بایستی بدان توجه کنند. با این احوال، باز هم انتظار بیش از اینها را داریم و متاسفانه انتظار داریم که به دیگر ابزار و فناوری‌ها هم در آینده گسترش و توسعه یابد.

گوشی پازلی گوگل با قیمت ۵۰ دلار عرضه می‌شود + تصاویر

   گوشی پازلی گوگل با قیمت ۵۰ دلار عرضه می‌شود + تصا.یر

بر اساس گزارشی که در روزنامه تایم منتشر شد، گوشی هوشمند ویژه گوگل با قابلیت جدا شدن تمامی قطعات که با نام Project Ara شناخته می‌شود، اوایل سال ۲۰۱۵ وارد بازار جهانی خواهد شد.

به گزارش ایتنا به نقل از رایورز، شرکت گوگل در حال تکمیل نخستین گوشی هوشمند جهان با قابلیت جدا شدن همه قطعات از یکدیگر است و این روزها می‌کوشد گوشی یاد شده را با قیمت ۵۰ دلار در اوایل سال ۲۰۱۵ میلادی عرضه کند.

این شرکت بزرگ اینترنتی که پیش از این پروژه خود را در شرکت موتورولا دنبال می‌کرد، پس از واگذاری موتورولا به شرکت لنوو همچنان طرح Project Ara را در اختیار دارد.

قیمت ارزان ۵۰ دلار برای مدل ویژه‌ای از این گوشی هوشمند در نظر گرفته شده است که قابلیت‌های پایه‌ای دارد و امکان پشتیبانی از شبکه Wi-Fi را نیز فراهم می‌‌کند.


هر بخش دیگری که کاربران بخواهند به گوشی اضافه کنند هزینه اضافی را شامل می‌شود و بر این اساس می‌توان گفت که از این گوشی در زمان ورود به بازار مدل‌های مختلف موجود خواهد بود.

گروه "پروژه‌ها و فناوری‌های پیشرفته" وابسته به شرکت گوگل به روزنامه تایم توضیح داد که Project Ara در سه اندازه مختلف وارد بازار می‌شود و از گوشی هوشمند جیبی گرفته تا فبلت کامل و پیشرفته را تحت پوشش قرار می‌دهد.

این گروه توضیح داده است که با وجود جدا شدن همه قطعات از یکدیگر و ارتقا آنها بدون نیاز به هرگونه تخصص،‌ تغییر اندازه گوشی‌ها ممکن نمی‌باشد.

پیش‌بینی شده است Project Ara بر پایه استخوان‌بندی و سیستم داخلی ویژه‌ای عرضه شود که داخل شرکت گوگل به تولید رسیده است.
با این اتفاق گوگل می‌تواند کنترل پلتفرم اصلی گوشی را در اختیار بگیرد.


گفته می‌شود که مدل مفهومی ساخته شده از Project Ara بدنه ۹.۷ میلیمتری دارد که البته قرار است برای مدل نهایی از باتری پرتوان‌تر و پرقدرت‌تر استفاده شود.
همچنین، قرار است که مدل نهایی با ضخامت کمتر از ۱۰ میلیمتر وارد بازار شود.

گوشی هوشمند Project Ara با سلیقه و نیاز همه کاربران سازگار می‌شود و بر این اساس، شرکت گوگل امکان پشتیبانی از چاپگرهای سه‌بعدی را هم برای آن در نظر گرفته است.

شرکت گوگل که این روزها تمرکز زیادی بر بازار جهانی دستگاه‌های موبایلی دارد، در آینده نزدیک Project Ara را به صورت رسمی معرفی می‌کند.


...ادامه مطلب
تگ هاي مرتبط با اين مطلب : ویروس‌های,موبایلی,را,جدی,بگیرید, ,
ارسال توسط melimarket | دسته:عمومي,| امتیاز : 3 | 1 2 3 4 5 6melimarket

شگفت‌انگیزترین پارک‌های بازی کودکان

ارسال شده در تاریخ جمعه 9 اسفند1392 ساعت 16:16 توسطامیرسام نصیری | موضوع :در هم


بدون هیچ تردیدی زمین‌های بازی بخشی کامل و جدانشدنی از خاطرات هر کودکی است. در حالی که تمرینات گروهی نقشی غیرقابل انکار در ارتقای سلامت جسمانی و قدرت فیزیکی کودکان دارد کارشناسان بر نقش موثر زمین‌های بازی در تعلیم و تربیت و بهبود روابط اجتماعی کودکان تاکید دارند. در این بین کودکان با صرف اوقات فراغت خود در این مکان‌ها توانایی‌های بالقوه خود را مورد شناسایی قرار داده به درک جدیدی از مفاهیم دست می‌یابند، توانایی حل کردن مشکلات پیش روی‌شان را یافته و با نقش‌های آینده و کنش و واکنش‌های اجتماعی آشنا می‌شوند.

امروز زمین‌های بازی مدرن با این هدف طراحی می‌شوند که جلوی محدود کردن کودکان را گرفته و زمینه آشنایی هر چه بیشتر آنها با محیط اطراف‌شان را فراهم کنند. از این رو جای هیچ تعجبی نیست که این مکان‌ها نقشی موثر و خاص را در دوران کودکی انسان ایفا می‌کنند. شاید به همین دلیل است که طراحی این مکان‌ها با خلاقیت بیشتری همراه شده و طراحان جسارت بیشتری در این زمینه به خرج می‌دهند. نتیجه همین خلاقیت‌هاست که امروز سبب شده والدین نیز کمابیش به اندازه کودکان‌شان شیفته این محیط‌‌ها شوند. در ادامه قصد داریم شما را با تعدادی از این مکان‌ها آشنا کنیم و خاطرات رنگارنگ کودکی‌مان را با هم مرور کنیم.

بروملبی (Brumleby)، کوپنهاگ، دانمارک


playgrounds-1

این زمین که از تعدادی خانه تراس دار قرن نوزدهمی ساخته شده یکی از اولین نمونه‌‌های ساخت و ساز اماکن عمومی به شیوه دانمارکی است. این زمین بازی کوچک و پیچیده با تراس‌های جالب توجه‌اش مکانی مدرن‌تر از طرح‌های قدیمی را به کودکان مشتاق هدیه می‌کند. خانه‌های بازی کوچک آن تصویری آیینه‌ای از خانه‌هایی است که در اطراف این زمین قرار گرفته‌اند. گویی که از سر ذوق جهان کوچکی از ناحیه تاریخی بروملبی در اینجا به نمایش گذاشته شده است. حتی رنگ منازل هم در این خانه‌های بازی شبیه سازی شده‌اند. خانه‌های برجسته این ناحیه توسط معمار دانمارکی میشل گوتلیب و با الهام از خانه‌های کشاورزان ایتالیایی ساخته شده و از 1959 تاکنون در فهرست اماکن حفاظت شده قرار گرفته‌اند. در ضمن نسخه‌های خانه‌های این زمین به شکلی انحنادار ساخته شده تا تخیل کودکان را به کار اندازد.

پارک بلکس‌لند ریورساید (Blaxland Riverside)، سیدنی، استرالیا

playgrounds-2

در ناحیه‌ای در مجاورت رودخانه پاراماتا (Parramatta) و در نزدیکی منطقه تاریخی اسلحه خانه نیواینگتون (Newington) این پارک که عنوان بزرگ‌ترین و بهترین پارک و زمین بازی سیدنی را یدک می‌کشد واقع شده و قادر است به دلیل داشتن تاب‌های بسیار بزرگ، تونل‌های سرسره دار، دیوار بازی، خانه‌های درختی 12 متری و البته بزرگ‌ترین پارک آبی خارجی در ناحیه نیو ساوت ولز(New South Wales) به خود ببالد. این پارک آبی از 170 فواره و آب پاش استفاده کرده تا تونل‌های آبی‌اش نیز به همان اندازه سایر سرگرمی‌های پارک پر نشاط و مهیج باشند. این مکان که بالغ بر هفت جریب مساحت دارد والدین را نیز تشویق می‌کند که همپای کودکان‌شان به تفریح و فعالیت بپردازند. همچنین محیط اطراف این پارک از نظر تاریخی نیز مهیج و سرگرم کننده است. برای دهه‌ها از این محل به عنوان مکانی برای کارخانجات نساجی و کشاورزی استفاده می‌شد بعدها برای اهداف نظامی و صنعتی نیز مورد استفاده قرار گرفت اما اینک به پارکی بزرگ بدل شده که خلاقانه در پی جلب رضایت خانواده‌ها است. این پارک که در ژوئن 2012 افتتاح شد موجبات گذراندن یک روز شاد و سرگرم کننده در بیرون از منزل را برای بازدید کننده‌ها فراهم می‌کند.

پارک نیشی روکوگو (Nishi Rokugo)، توکیو، ژاپن


playgrounds-3

یکی از فوایدی که وقت گذرانی در زمین‌های بازی برای کودکان دارد کمک به ارتقای درک مفاهیم در آنان است و این پارک واقع در توکیو در راستای کمک به درک مفهوم بازیافت توسط کودکان ساخته شده است. با نگاهی به آن درک این نکته که چرا به این پارک لقب پارک تایرها داده شده چندان سخت نیست. در حدود سه هزار تایر فرسوده در این مکان گردآوری شده و در قالب انواع ترکیبات قابل صعود همچون روبوت یا دایناسور برای بازی کودکان به کار برده رفته‌اند. این پارک همچنین دارای ساختارهای تونل مانند،‌ پل، کوهستان، سرسره‌های غول‌آسا و حتی تاب‌هایی ساخته شده از لاستیک است که برای بزرگسالان نیز مناسب می‌باشند. محوطه بازی بچه‌ها کاملا با شن پوشیده شده تا ضامن ایمنی و سلامت کودکان باشد. در اینجا ما شاهد یکی از عجیب‌ترین و غیر معمول‌ترین راه‌ها برای استفاده مجدد از لاستیک‌ها و تایرهای کهنه هستیم. همچنین در اینجا بچه‌ها در عین گذراندن اوقاتی شاد با مفهوم بازیافت اشیا و مواد بی استفاده و دور ریختنی آشنا می‌شوند.

پارک گالیور، والنسیا، اسپانیا

playgrounds-4

ادبیات می‌تواند ارائه دهنده ایده‌های بکر و خارق‌العاده‌ای باشد که قادرند تخیلات کودکی را به پرواز درآورند. کتاب منتشر شده جاناتان سوئیفت یعنی سفرهای گالیور هنوز هم در زمان سفر کرده و تاثیرات خاص خود را بر جای می‌گذارد. این اثر را می‌توان در پارک گالیور از نزدیک مشاهده کرد جایی که کودکان در نقش مردمان کوچک لیلیپوت گرد مدل بزرگ ساخته شده از فایبر گلاس گالیور به بازی و شیطنت مشغولند. این مجسمه میخکوب شده به همراه اسباب و لوازم پراکنده‌اش این زمین بازی را تشکیل می‌دهند. این پارک که در بستر قدیمی رودخانه توریا قرار گرفته مکانی ایده‌ال برای آشنا کردن کودکان با هنر اجتماعی، فضاسازی و البته ادبیات داستانی به شمار می‌رود.

زمین بازی شولبرگ (Schulberg)، ویسبادن، آلمان


کارشناسان باور دارند که بازی در محیط‌های طبیعی در ارتقای سلامت جسمی و ادراک کودکان نقشی موثر ایفا می‌کند و این زمین بازی با به کار گیری عناصری خاص این مهم را به نحو احسن به انجام می‌رساند. این زمین که در دامنه کوه قرار گرفته و به شهر ویسبادن مشرف می‌باشد در عین حال جذابیت زیادی نیز برای بزرگسالان دارد. اما طراحی خلاقانه آن با نگاه نوین خود تاثیری به مراتب گسترده‌تر بر کودکان داشته است. در این پارک یک جفت لوله سبز رنگ که در میان درختان پیچ و تاب می‌خورند و شبکه‌ای توری که در بین این دو لوله بافته شده و به کودکان امکان بالارفتن و حرکت می‌دهد نقش اصلی را برای سرگرم کردن کودکان و البته بزرگسالان برعهده گرفته‌اند. در این بین موانع و بخش‌های دیگری هم قرار گرفته که از آن جمله می‌توان به یک سرسره بزرگ، دیوارهایی برای صعود کردن و حتی تاب‌های متعدد اشاره کرد. کل این ساختار 35 متر قطر داشته و برای راحتی خیال والدین بیش از 3 متر ارتفاع ندارد. این پارک امکان تفریح و فعالیت در حومه شهر را برای علاقمندان فراهم کرده است.

پارک کلمی‌جونتری (Clemyjountri)،‌ ویرجینیا، آمریکا

playgrounds-6

این پارک رنگارنگ که در میان درختان سرسبز در ناحیه فرفکس ایالت ویرجینیا قرار گرفته شاید در نگاه اول شبیه به یک زمین بازی معمولی به نظر برسد. هر چند قسمت‌های مختلف پارک شامل، تاب‌ها، یک چرخ‌ و فلک و میله‌های میمون به قدری کوچک ساخته شده‌اند که بچه‌ها حین بازی کاملا پهلو به پهلوی یکدیگر قرار می‌گیرند. در واقع این فضای کوچک به کودکان امکان می‌دهد صرف‌نظر از توانایی‌های‌شان اوقات خوشی را در کنار یکدیگر بگذرانند. همچنین معابر و محل قرار گیری تجهیزات و وسایل بازی با رنگ‌های پرطراوت رنگ آمیزی شده تا دسترسی آسان‌تری را برای کودکان به ارمغان بیاورد. برخی از بخش‌های پارک به گونه‌ای طراحی شده تا شرکت در فعالیت‌های گروهی را برای کودکان امکان پذیر سازد در حالی که بعضی قسمت‌ها آرام‌تر و در نقاط خلوت‌تری قرار گرفته‌اند تا کودک از حریم خصوصی مورد نیازش در حین بازی نیز برخوردار شود. همان‌گونه که پیش‌تر اشاره کردیم یکی از فواید بازی‌های دوران کودکی کمک به توسعه مهارت‌های اجتماعی و ارتباطی در کودکان است و به نظر می‌رسد این پارک مکان خوبی برای این آموزش‌ها به حساب می‌آید که به کودکان کمک می‌کند در ضمن تفریح و برخورداری از اوقاتی خوش به این هدف نیز دست یابند.

زمین بازی بوآدیا دل مونته (Boadilla Del Monte)، مادرید، اسپانیا


playgrounds-7

زمین‌های بازی می‌توانند همانند سکویی برای به پرواز در آوردن تخیلات کودک عمل کنند و این همان چیزی است که باید مد نظر طراحانی که فضاهای بازی را برای کودکان طراحی کرده یا می‌سازند قرار گیرد. وقتی که گروهی از طراحان در حال کار روی نوسازی و اصلاح پارک بوآدیلا دل مونته بودند دو تن از آنان ادواردو ناواجیو و سابا تارسولی کاملا به این موضوع که رنگ و فضای بازی چه نقشی در توسعه شخصیت و مهارت کودکان دارند واقف بودند. نتیجه کار آنها زمین بازی غیر معمول و ساختارهای معماری گیج کننده‌ای بود. این دو معمار فضای بازی بزرگی طراحی کردند که با رنگ‌های فریبنده سفید و آبی تزئین شده بود و شامل وسایل معمول زمین بازی به همراه سازه‌های دراماتیکی است که با بازی نور و سایه تخیل کودکان را در هنگام بازی تحریک و تشویق می‌کنند.

زمین بازی پارک بلویل (Belleville)، پاریس، فرانسه

playgrounds-8

همیشه لازم نیست زمین‌های بازی مسطح و هموار باشند گو اینکه گاهی اوقات طراحان و معماران این مکان‌ها موانع طبیعی موجود در محیط را گرفته و آنها را به امتیازات مکانی تبدیل می‌کنند. این پارک و زمین بازی آن که در شهر پاریس قرار گرفته از همین ویژگی برخوردار می‌باشد. این زمین روی سراشیبی بسیار تندی قرار گرفته است که مبنای اصلی ساخت پارک قرار گرفت. در واقع این زمین از سراشیبی‌های تندی ساخته شده که کودکان را به صعود از آنها تشویق می‌شوند و البته این سطوح درجات مختلفی از سختی را دارا می‌باشند تا همه کودکان با توانایی‌های گوناگون قادر به آزمودن شانس خود در این صعود باشند. حتی در برخی نقاط از طناب یا گیره برای کمک به بالا رفتن کودک استفاده شده و در نهایت هدف این است که کودک احساس کند توانسته بر این آزمون غلبه کند. سازندگان این پارک شگفت انگیز از عناصر گوناگونی برای جلب نظر کودکان استفاده کرده‌اند از جمله قالیچه پرنده، استحکامات دفاعی قرون وسطایی و حتی بخشی از کشتی دزدان دریایی که جز مسیرهای حرکتی رو به بالا قرار دارند ولی اوج موفقیت و تاج این آزمون یک خانه درختی است که در بالاترین نقطه پارک قرار گرفته و جایزه کسی است که موفق می‌شود به آن برسد.

جنگل تور، هاکونه (Hakone)، ژاپن

این پارک که در فضای باز موزه هاکونه قرار گرفته است به مناسب چهلمین سالگرد افتتاح این موزه ساخته شد. این مکان در اصل یک عمارت کلاه فرنگی چوبی است که در داخلش شبکه رنگارنگی از تور قرا رگرفته است. این تور توسط هنرمند ژاپنی توشیکو هوریوچی و با دست قلابدوزی شده است. هنرمند در ابتدا این شبکه توری را به گونه‌ای طراحی کرده بود که کودکان روی آن سوار شده و در اطرافش چرخیده و تاب بخورند اما زمانی که تصمیم گرفته شد این مکان حفاظت شود هنرمند تصمیم گرفت این محافظ به گونه‌ای طراحی شود که مرز بین خطوط داخلی و خارجی محو و نامشخص باشد و این عمارت که تماما از چوب‌های قابل بازیافت ساخته شده این امر را برآورده کرده است.این زمین بازی در سال 2009 افتتاح شد و از آن‌زمان تا کنون به دلیل استفاده خلاقانه از مواد طبیعی به شهرت رسیده است. توشیکو در این زمینه می‌گوید: کودکان شیفته کارهای من هستند. هر چند که با گذر سال‌ها این مواد پوسیده شده و به تدریج ناپدید می‌شوند ولی کودکانی که با آنها سرگم بودند خاطرات این لحظه‌ها را برای همیشه در ذهن خود حفظ خواهند کرد.

زمین بازی آبی، تیچی (Tychy)،‌ لهستان


البته همیشه هم نباید زمین‌های بازی فضاهایی خشک و لبریز از تاب و الاکلنگ باشند. در سال 2012 این زمین بازی آبی در ساحل رودخانه گوستینیا (Gostynia)درشهر تیچی افتتاح شد. محوطه این پارک به گونه‌ای طراحی شد که تکمیل کننده انحناهای محیط و چشم انداز اطرافش باشد به طوری که هیچکدام از درختان اطراف قطع نشوند. حتی نرده‌ها و اتاق کنترل پارک هم در هماهنگی با محیط تعبیه شد. محوطه این پارک درخشان و رنگارنگ بوده و دارای فواره‌های متعدد و آب‌نماهای متنوعی است. همچنین در طول شب چراغ‌هایLED این پارک را به نمایشگاه آبی خیره‌کننده‌ای تبدیل می‌کنند. این زمین بازی آبی زیبا هوش کودکان را تحریک و تقویت می‌کند و چه کسی می‌داند؟ شاید راه‌های استفاده از آب را نیز به کودکان آموزش می‌دهد. بازی کردن با آب به کودکان در فهم ریاضی و فیزیک نیز کمک می‌کند. البته چه چیزی می‌تواند مفرح‌تر از پریدن به داخل گودالی از آب و پخش کردن آب با صدای شلپ شلوپ در اطراف باشد.


...ادامه مطلب
تگ هاي مرتبط با اين مطلب : شگفت‌انگیزترین,پارک‌های,بازی,کودکان, ,
ارسال توسط melimarket | دسته:عمومي,| امتیاز : 3 | 1 2 3 4 5 6melimarket
AMOLED چیست؟
بازدید : 192 مرتبه

AMOLED چیست؟

ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 8 اسفند1392 ساعت 12:50 توسطامیرسام نصیری | موضوع :مقاله کامپیوتری

تکنولوژی ساخت نمایشگرها پیشرفت زیادی داشته و این روزها اگر سری به بازار گوشی‌ها بزنیم، اسامی مختلفی مثل OLED، AMOLED، IPS، PLS، Super AMOLED، Super IPS و غیره را خواهیم شنید. اما سئوال بسیاری از مشتریان این است که واقعاً معنی این واژه‌ها چیست؟ برای یک کاربرد مشخص، کدام‌یک بهتر است؟ تفاوت‌های موجود در چه حدی است؟ هدف ما در این مقاله بررسی تکنولوژی OLED و AMOLED است و می‌خواهیم انواع آن را بررسی کنیم.

AMOLED چیست؟ چه تفاوتی با سایر نمایشگرها دارد؟


AMOLED یکی از تکنولوژی‌های معروف در ساخت نمایشگرها می‌باشد که در چند گوشی و تبلت معروف اندرویدی هم به کار رفته است. بنابراین یک تکنولوژی کاملاً معروف به حساب می‌آید. AMOLED مخفف Active-Matrix Organic Light Emitting Diode است که معنای آن شبکه‌ی فعالی از دیودهای اُرگانیک تابنده‌ی نور می‌باشد. لازم به ذکر است که OLED واژه‌ی معروف‌تری به معنی دیودهای ارگانیک تابنده‌ی نور است.

روش کار AMOLED شباهت زیادی به OLED دارد. در یک نمایشگر AMOLED، دسته‌ای از لایه‌های کاتدی، ارگانیک و آندی روی یک لایه یا ماده‌ی دیگر که شامل مدارات نمایشگر است، قرار می‌گیرند. یک پیکسل بخشی از ماده‌ی ارگانیک پیوسته است که با طرحی نقطه نقطه، به بخش‌های ریزی تقسیم می‌گردد. هر یک از پیکسل‌ها را می‌توان به صورت جداگانه فعال کرد. در واقع مدار مربوطه، ولتاژی به کاتد و آند پیکسل می‌رساند و ماده‌ی ارگانیک بین دو الکترود، تحریک می‌شود و نوری از خود ساتع می‌کند.

اما نگاه دقیق‌تری به این تکنولوژی داشته باشیم. در گذشته برای روشن کردن یک پیکسل از جریان نسبتاً زیادی استفاده می‌شد؛ در واقع ماتریس یا شبکه‌ی منفعلی از پیکسل‌ها مشغول فعالیت می‌شدند. حالا به جای ماتریس منفعل از ماتریس فعال استفاده می‌شود. در روش جدید از حداقل 2 لایه‌ی نازک ترانزیستور (به اختصار TFT) استفاده می‌شود، که یکی مسئول شروع شارژ خازن و دیگری مسئول توقف شارژ آن است، دومین لایه‌ی نازک ترانزیستور نیز ولتاژ لازم برای برقراری جریان مطلوب جهت عملکرد یک پیکسل را تأمین می‌کند. به خاطر فعال بودن ماتریس پیکسل‌ها، نام تکنولوژی جدید را AMOLED گذاشته‌اند. علت کم مصرف بودن آن هم نیاز به جریان کمتر جهت کارکرد است.
7AMOLED

مصرف انرژی یک نمایشگر OLED به رنگ و روشنایی آن شدیداً وابسته است. به عنوان مثل اگر یک نمایشگر با رزولوشن QVGA ، نوشته‌ای سفید را روی پس‌زمینه‌ی سیاه نمایش دهد، توان مصرفی آن حدود 0.3 وات است؛ اما اگر نوشته‌های سیاه روی پس‌زمینه‌ی سفید نمایش داده شود، توان مصرفی به بیش از 0.7 وات می‌رسد. در مورد LCDها، توان مصرفی چندان به رنگ‌ها وابسته نیست و همراه حدود 0.35 وات می‌باشد.

در نمایشگرهای AMOLED هنگام نمایش رنگ سیاه، پیکسل به کلی خاموش می‌شود و لذا نسبت کنتراست به مراتب بیشتر از پنل‌های LCD است. اگر LCD و AMOLED را زیر نور خورشید مقایسه کنیم، نتیجه این است که روشنایی کمتر AMOLED، منجر به کاهش دید آن می‌شود. البته سامسونگ با معرفی Super AMOLED و کاهش فاصله‌ی بین لایه‌ها، مشکل روشنایی را تا حدی برطرف کرده است.

سامسونگ در وسایل همراه اندرویدی خود به وفور از تکنولوژی AMOLED استفاده می‌کند و یکی از سازندگان اصلی پنل‌های AMOLED در جهان است. البته به غیر از سامسونگ، سایر سازندگان معروف مثل اچ‌تی‌سی و موتورولا هم سراغ این تکنولوژی رفته‌اند؛ ولیکن برای استفاده از آخرین دستاوردهای سامسونگ، می‌بایست در صف انتظار بایستند. راه دیگری که پیش روی رقبای سامسونگ قرار دارد، استفاده از دیگر تکنولوژی‌ها است.

یک نمایشگر AMOLED چه نقاط قوتی دارد؟


پیکسل‌های نمایشگر AMOLED با سرعتی معادل 3 برابر سرعت فیلم‌های معمولی خاموش و روشن می‌شوند؛ لذا برای نمایش ویدئوهای پر تحرک و حرکات سریع و روان مناسب هستند.

به طور خلاصه ویژگی مهم AMOLED که باید به خاطر داشته باشید، این است که برای کاربردهای مختلف مثل تماشای فیلم و عکس و همچنین برای بازی‌ها، بسیار مناسب است. کیفیت تصویر عالی بوده و در برخی موارد نسبت به دیگر انواع نمایشگر برتری محسوسی دارد. گاهاً زیر نور مستقیم خورشید هم کیفیت نمایشگر‌های AMOLED بیشتر از رقبا است. البته این برتری‌ها همیشگی و مطلق نیست.
1AMOLED

گوشی گلکسی اس 3 سامسونگ دارای صفحه نمایش HD Super AMOLED


نکته‌ی دیگر این است که نمایشگر AMOLED پاسخ سریع‌تری دارد؛ نرخ نوسازی آن بالاتر است و هر چه پیشرفته‌تر می‌شود، بازدهی آن افزایش می‌یابد. مصرف انرژی کمتر در دنیای وسایل همراه، یک مسأله‌ی جدی است و سازندگان گوشی و تبلت همیشه به فکر استفاده از پنل‌هایی با مصرف انرژی کمتر هستند. مخصوصاً که امروز نوبت به استفاده از تکنولوژی مخابراتی 4G رسیده که خود مصرف باتری را افزایش می‌دهد و عمر آن را کوتاه می‌کند.

انواع AMOLED، مثل Super، HD، Plus به چه معنی هستند؟


به طور طبیعی AMOLED هم مثل سایر تکنولوژ‌های ساخت نمایشگر پیشرفت می‌کند. سازندگان مختلفی به سمت استفاده از این تکنولوژی حرکت کرده‌اند و می‌خواهند از مزایای آن در محصولات خود استفاده کنند. بنابراین طبیعی است که AMOLED در کنار پیشوندها و پسوندهای مختلفی به کار برود. به عنوان مثال در بازار با اصطلاحاتی مثل Super AMOLED، Super AMOLED Plus، Super AMOLED Advanced و HD AMOLED Plus مواجه می‌شویم که هر یک معنی خاصی دارد.

Super AMOLED همان چیزی است که سامسونگ در مورد تکنولوژی نمایشگرهای AMOLED خود به کار می‌برد؛ در واقع این نمایشگرها دارای دیجیتایزر هستند که مسئولیت تشخیص لمس را بر عهده دارد. همانطور که اشاره کردیم، کمتر بودن فاصله‌ی بین لایه‌ها در این نوع نمایشگر AMOLED، به روشنایی بیشتر و در نتیجه دید بهتر زیر نور مستقیم خورشید می‌انجامد. این نمایشگر در محصولاتی مثل گلکسی اس، گوگل نکسوس اس، سامسونگ فوکوس و سامسونگ آمنیا دابلیو به کار رفته است.
2AMOLED

موتورولا دروئید ریزر با صفحه نمایش Super AMOLED Advanced


Super AMOLED Plus هم یکی دیگر از اصطلاحات سامسونگی است که در مقایسه با AMOLED و Super AMOLED، باز هم درخشان‌تر و کم‌مصرف‌تر است. علت روشنایی بیشتر این نوع نمایشگر همان‌طور که قبلا گفته شد، کمتر بودن فاصله‌ی بین لایه‌ها می‌باشد. از جمله گوشی‌هایی که از این نوع نمایشگر استفاده می‌کنند می‌توان به سامسونگ گلکسی اس 2، سامسونگ دروئید چارج و سامسونگ اینفیوز 4G اشاره کرد.

Super AMOLED Advanced یک اصطلاح دیگر است که موتورولا وارد دنیای نمایشگرها و گوشی‌ها کرده است. این تکنولوژی نسبت به تکنولوژی Super AMOELD روشن‌تر بوده و همچنین رزولوشن بالاتری دارد. به عنوان مثال رزولوشن qHD یا 960 در 540 پیکسل در این نوع نمایشگر، مقابل رزولوشن WVGA یا 800 در 480 پیکسل در مورد Super AMOLED قرار می‌گیرد. گوشی معروف موتورولا دروئید ریزر از همین نوع نمایشگر استفاده می‌کند.


3AMOLED

سامسونگ گلکسی نوت دارای نمایشگر HD Super AMOLED


در نهایت نوبت به HD Super AMOLED می‌رسد که در مورد نمایشگر‌هایی با رزولوشن بالا مثل 1280 در 720 پیکسل و بالاتر به کار می‌رود. محصولاتی مثل سامسونگ گلکسی نوت، سامسونگ گلکسی اس 3 و سامسونگ گلکسی تب 7.7 از این تکنولوژی برخوردارند. البته توجه کنید که تبلت گلکسی تب 7.7 به طور دقیق از نمایشگر HD Super AMOLED Plus بهره می‌برد.

کدامیک از انواع AMOLED برای ما مناسب‌تر است؟

اگر قصد خرید یک گوشی جدید را دارید، مطمئناً اندازه و تکنولوژی صفحه نمایش، یکی از مهم‌ترین فاکتورها در انتخاب شماست. فاکتورهای مهم دیگری مثل سرعت پردازنده، پشتیبانی از اینترنت نسل سوم یا چهارم، نسخه‌ی سیستم‌عامل و قابلیت ارتقای آن، عمر باتری، سازگاری با اپراتورهای تلفن همراه و حتی کارایی دوربین یا دوربین‌ها هم در انتخاب مشتری مؤثر می‌باشند. اما به موضوع اصلی برمی‌گردیم، تکنولوژی ساخت نمایشگر؛اگر بخواهید یکی از نمایشگرهای AMOLED را انتخاب کنید، در ابتدا باید به سوالات زیر پاسخ دهید:

- آیا به دنبال کیفیت بالای تصاویر هستید؟
- آیا از گوشی در فضای بازی به وفور استفاده می‌کنید؟
- آیا به طور معمول از گوشی برای تماشای فیلم و استفاده از نرم‌افزارها و بازی‌های گرافیکی استفاده می‌کنید؟
سه سوال ذکر شده در انتخاب بهترین نوع AMOLED تأثیر مستقیم دارند. به بیان دیگر نمی‌توان یکی از انواع یاد شده را به عنوان بهترین نوع AMOLED قلمداد کرد و همه چیز به نوع استفاده‌ی شما بستگی دارد. با این وجود اگر می‌خواهید گوشی خود را بر اساس نمایشگر آن انتخاب کنید، بهتر است سراغ Super AMOLED Plus یا HD Super AMOLED بروید. این نمایشگرها در جدیدترین وسایل همراه سامسونگ به کار رفته‌اند و لذا از نظر قدرت پردازنده، امکانات ارتباطی و اینترنت و نیز نسخه‌ی سیستم عامل، با مشکل خاصی روبرو نمی‌شوید.

پنل‌های Super AMOLED Plus ساب‌پیکسل‌های بیشتری دارند و در نتیجه کیفیتشان نسبت به نمایشگرهای رتینا که تراکم پیکسلی فوق‌العاده‌ای دارند، نزدیک‌تر بوده و واضح‌تر می‌باشند. منظور از ساب‌پیکسل، تک‌تک سلول‌های رنگی است که در یک پیکسل دیده می‌شوند. توجه کنید ساب‌پیکسل بیشتر به این معنی نیست که تصاویر با کیفیت‌تر هستند چرا که بالا بودن تعداد پیکسل‌ها و در واقع رزولوشن هم بسیار مهم است.

HD Super AMOLED برای افزایش رزولوشن، از تند و تیز بودن تصاویر صرف‌نظر کرده است. انجام این مهم با استفاده از تکنولوژی PenTile میسر شده که در نمایشگرهای Super AMOLED معمولی هم کاربرد دارد. همان‌طور که می‌دانید منظور از رزولوشن اچ‌دی، رزولوشنی بیشتر از 1280 در 720 پیکسل می‌باشد.

HD Super AMOLED Plus و Full HD Super AMOLED Plus نیز دو اصطلاح جدیدی هستند که در مورد گوشی‌های جدید سامسونگ که رزولوشن بالاتری دارند، به کار می‌رود. توجه کنید که در گوشی جدید گلکسی اس 4 از نمایشگر Full HD AMOLED استفاده شده است.

تکنولوژی PenTile چه طور به افزایش رزولوشن نمایشگر کمک می‌کند و معایب آن چیست؟

منظور از تکنولوژی پن‌تایل یا ماتریس پن‌تایل این است که نحوه‌ی چیدمان ساب‌پیکسل‌ها در یک پیکسل از نمایشگر AMOLED به صورتی خاص است. نمایشگر‌های پن‌تایل چیدمانی از رنگ‌های قرمز، سبز، آبی و مجدداً سبز رنگ دارند که به اختصار RGBG نامیده می‌شود. به تصویر زیر توجه کنید تا تفاوت دو چیدمان RGB-RGB و RGBG را ببنید. مزیت استفاده از پن‌تایل این است که با استفاده از ساب‌پیکسل‌های کمتر می‌توان به رزولوشن بالاتری دست یافت. اما عیبی که در این روش وجود دارد این است که تصاویر همان تند و تیزی که انتظار می‌رود را ندارند؛ چرا که پیکسل‌های کمتری وارد عمل می‌شوند.

4AMOLED

نمایشگر سمت راستی چیدمان پن‌تایل یا RGBG دارد و نمایشگر سمت چپی از RGB-RGB استفاده می‌کند


بین انواع AMOLED، تنها نوعی که از چیدمان معمولی RGB-RGB استفاده می‌کند، Super AMOLED Plus است، که کیفیت بالاتری هم دارد.

سایر تکنولوژی‌های ساخت نمایشگر

نمایشگرهای AMOLED بیشتر توسط سامسونگ و در وسایل همراه اندرویدی و ویندوز فونی مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ اما انواع مختلف AMOLED را می‌توان در دیگر گجت‌های همراه، گوشی‌ها و تبلت‌ها، کنسول‌های بازی، مدیاپلیرها و دوربین‌های هوشمند هم مشاهده کرد.

اگر موضوع، بررسی انواع نمایشگر در وسایل همراه باشد، تکنولوژی‌های دیگری مثل نمایشگر رتینا در محصولات اپل و تکنولوژی SLCD در محصولات سامسونگ، اچ‌تی‌سی، سونی و غیره نیز وارد رقابت با نمایشگرهای AMOLED می‌شوند.

دیگر کاربردهای نمایشگر‌های AMOLED

نمایشگرهای AMOLED در حال حاضر در وسایل همراه به کار می‌روند؛ ولیکن انتظار داریم که با پیشرفت این تکنولوژی و کاهش هزینه‌های تولید، شاهد استفاده از آن در محصولات بزرگتری مثل تلویزیون‌های HDTV هم باشیم. سامسونگ نمونه‌ای از یک تلویزیون 40 اینچی AMOLED تولید کرده که ذیلاً تصویر آن نشان داده شده است:


نمونه‌ی تلویزیونی 40 اینچی با نمایشگر AMOLED که توسط سامسونگ تولید شده است


اخیراً iSuppli مطالعه‌ای در مورد مشکلات سازندگانی که می‌خواهند تلویزیون‌های AMOLED را به مرحله‌ی تولید انبوه برسانند، صورت گرفته، که طبق آن می‌توان نتیجه گرفت که در سال جاری، تنها چند هزار عدد از این نوع تلویزیون‌ها فروخته خواهد شد. در سال‌های آتی، با کاهش هزینه‌های تولید، میزان تولید و فروش این نوع تلویزیون‌ها، تدریجاً افزایش می‌یابد.

به جدول زیر توجه کنید تا مشخصات یک نمایشگر AMOLED را با دیگر تلویزیون‌هایی که از سایر تکنولوژی‌ها استفاده می‌کنند مقایسه کنید.

6AMOLED

تلویزیون‌های AMOLED در برابر تلویزیون‌های LCD، مقایسه توسط iSuppli


با توجه به جدول فوق، مشخص است که نسبت کنتراست، زمان پاسخ‌گویی، توان مصرفی و ابعاد یک تلویزیون AMOLED، به مراتب بهتر از یک تلویزیون LCD می‌باشد؛ تنها عامل منفی، قیمت بالای تلویزیون AMOLED است.


...ادامه مطلب
تگ هاي مرتبط با اين مطلب : AMOLED,چیست؟, ,
ارسال توسط melimarket | دسته:عمومي,| امتیاز : 4 | 1 2 3 4 5 6melimarket

۱۰ رفتار نامناسب هنگام استفاده از تلفن همراه

ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 8 اسفند1392 ساعت 16:19 توسطامیرسام نصیری | موضوع :در هم

موبایل ها، تلفن های هوشمند، تبلت ها و سایر دستگاهای سیار تبدیل به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی بشر امروز شده اند، به نحوی که تصور زندگی بدون آنها حتی امکان پذیر هم نیست. همواره آنها را با خود به همراه داریم و فعالیتهای متنوع و گوناگونی را به کمک آنها انجام می دهیم. با اینحال، فراگیر شدن هر پدیده ای، رفتارها و قوانین خاص خود را نیز به ارمغان خواهد آورد و استفاده از تلفن های همراه نیز از این قاعده مستثنی نیست.

آیا تاکنون از خود پرسیده اید که شخصی بودن دستگاه های همراه این اجازه را به صاحبانشان می دهد تا به هر شکلی که تمایل دارند از آنها در مکانهای مختلف استفاده کنند؟ یا اینکه نیاز است در موقعیتهای مختلف رفتارهای متفاوتی در پیش گرفت؟ اخیراً سایت فوربز لیستی از 10 رفتار اشتباه به هنگام کار با تلفن های همراه را معرفی کرده است که مرتکب شدن آنها می تواند عواقب ناخوشایندی چون از دست دادن دوستان و همکاران یا نارضایتی رئیستان را در پی داشته باشد. پس اگر دوست ندارید در چنین موقعیتهایی قرار گیرید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با این رفتارهای اشتباه بیشتر آشنا شوید.

1) زنگ خوردن موبایل در حین جلسه کاری

در نظرسنجی که توسط اینتل صورت گرفته است، از نظر 60درصد مدیران منابع انسانی، زنگ موبایلی که در خلال یک جلسه کاری شنیده می شود در صدر بزرگترین اشتباهات نابخشودنی قرار دارد که کارمندان مرتکب می شوند. اگر قرار است در جلسه ای شرکت کنید سعی کنید به خاطر بسپارید که تلفن همراه خود را خاموش کنید یا آن را روی حالت بدون صدا و لرزش قرار دهید.

2) فعالیتهای غیرمرتبط با کار در حین جلسات

شاید زنگ خوردن موبایل را به پای بی حواسی شما در خاموش کردن آن بگذارند، اما مطمئنا اگر کسی شما را در طول جلسه در حال انجام کاری غیرمرتبط با موضوع آن جلسه ببیند، شاید هیچ توجیهی پذیرفتنی نباشد. 40 درصد مدیران منابع انسانی این عمل را به عنوان عملی زشت و خارج از اصول نزاکت برشمرده اند.

3) قرار دادن دستگاه های ارتباطی روی میز

آنا پست، کارشناس مسایل اخلاقی و نویسنده چاپ هجدم کتاب اصول اخلاقی امیلی پست، می گوید که همراه داشتن موبایل و قرار دادن آن روی میز هیئت مدیره یا حتی میز شام، سیگنال های منفی به اطرافیان ارسال کرده و احساس نامطلوبی را در آنان ایجاد می کند. با در نظر داشتن این نکته، به آسانی می توانید مانع بروز این احساسات منفی نسبت به خود شوید.

4) نادیده گرفتن ارتباطات چهره به چهره

بسیاری از افراد ترجیح می دهند که تنها در شبکه های اجتماعی برای سایرین پیغام بگذارند. اما وقتی رویدادی اجتماعی رخ می دهد یا در زمینه کسب و کار مساله ای مطرح می شود، به جای اینکه آن را به وسیله دستگاه خود اعلام کنید، سعی کنید در فضای اتاق آن را با سایرین در میان بگذارید. تاثیر ارتباطات چهره به چهره را فراموش نکنید. گاهی این غفلت سبب می شود که شما فردی بی توجه و بی علاقه جلوه کنید که هیچ احترامی برای سایرین قائل نیست.

5) استفاده از تلفن همراه هنگام غذاخوردن

طبق گفته آنا و شاید همانطور که همه ما نیز می دانیم، زمان صرف وعده های غذایی به هیچ عنوان وقت مناسبی برای استفاده از تلفن همراه نیست. صحبت کردن یا پیام کوتاه فرستادن هنگامی که سر میز غذا هستید و در کنار دوستان یا همکارانتان به سر می برید، نشانه ای از بی تفاوتی و بی علاقگی شما نسبت به جمعی که در آن حضور دارید خواهد بود.

6) تماس های شخصی در مکانهای عمومی

همانطور که شما دوست ندارید شنونده مکالمات خصوصی سایرین باشید، دیگران نیز تمایلی ندارند که به تماس های شخصی شما گوش فرا دهند. وقتی درباره مسایل شخصی خود صحبت می کنید همواره خودتان را به جای اطرافیانی بگذارید که صدای شما را می شنوند.

7) عدم استفاده از هدفون

در محیط های عمومی مانند دفترکار، اتوبوس یا فرودگاه، اگر دوست دارید موسیقی گوش کنید یا یک فایل ویدئویی را تماشا کنید، حتما از هدفون استفاده کنید. مطمئنا برای خودتان هم پیش آمده است که در محلی باشید و شخصی خودخواهانه با صدای بلند موسیقی مورد علاقه خود را گوش کند و باعث آزار شما شود. پس سلیقه خود را به دیگران تحمیل نکنید.

8) ویبره های آزار دهنده

پست پیشنهاد می کند که در مواقع حساس و در جلسات مهم، موبایل خود را روی حالت سایلنت و بدون ویبره قرار دهید، چرا که برخی اوقات صدای ویبره موبایل به مراتب بدتر و آزاردهنده تر از صدای زنگ آن است.

9) زنگ های بلند و ناخوشایند

درست است که موبایل وسیله شخصی شماست و می توانید هر ملودی را که دوست دارید به عنوان زنگ انتخابی خود برگزینید، اما باید توجه داشته باشید که وقتی موبایل شما زنگ می خورد شما تنها شنونده صدای آن نیستید. بنا بر گفته Post، صداهای بلند و تیزی که گوش را آزار می دهند، زنگ های نامناسب، ملودی هایی که خوشایند همه نیستند و زنگ هایی که نام تماس گیرنده را نیز اعلام می کنند همگی به اندازه کافی انتخابهای نامناسبی هستند تا دوستان و همکارانتان را از اطراف شما پراکنده سازند.

10) صفحه نمایش کنترل نشده

اگر در یک مکان عمومی با لپ تاپ یا تبلت خود مشغول به کار هستید و صفحه نمایش شما هیچ (xxx)ی ندارد، چندان در امنیت نیستید. هیچ وقت نمی توانید بفهمید که آیا کسی از پشت سر و از فراز شانه های شما مشغول تماشای صفحه نمایش شما هست یا خیر. پس در چنین مواقعی حواستان به آنچه که در حال نمایش روی صفحه دستگاهتان است باشد.


...ادامه مطلب
تگ هاي مرتبط با اين مطلب : ۱۰,رفتار,نامناسب,هنگام,استفاده,از,تلفن,همراه, ,
ارسال توسط melimarket | دسته:عمومي,| امتیاز : 3 | 1 2 3 4 5 6melimarket


آهنگ جدید و فوق العاده زیبا و شنیدنی علی عبدالمالکی به نام زمستون

                               ترانه : علیرضا مرتضی قلی ، آهنگ : علی عبدالمالکی  تنظیم : معین راهبر

دانلود آهنگ با کیفیت 128


...ادامه مطلب
تگ هاي مرتبط با اين مطلب : آهنگ,جدید,و,فوق,العاده,زیبا,و,شنیدنی,علی,عبدالمالکی,به,نام,زمستون, ,
ارسال توسط melimarket | دسته:عمومي,| امتیاز : 3 | 1 2 3 4 5 6melimarket
تا ساعاتی دیگر...
بازدید : 161 مرتبه

(¯`·¸•´¯)سلام از اينكه اين وبلاگ رو انتخاب كردين ممنونم با نظرهاتون مارو دلگرم کنید تا بتونیم اهنگهای ومطالب بیشتری بزاریم باتشکر فرهاد ..توی ویچت هم هستم شمارمو بزنین پیدا میشم

...ادامه مطلب
تگ هاي مرتبط با اين مطلب : تا,ساعاتی,دیگر..., ,
ارسال توسط melimarket | دسته:عمومي,| امتیاز : 4 | 1 2 3 4 5 6melimarket
Pishro Ft Felakat & Owj & Ava - Coma
بازدید : 156 مرتبه
پس از سالها همکاری مجدد رضا پیشرو و شاهین فلاکت در آهنگ کما به همراهی علی اوج و آوا ، آهنگسازی این کار با رضا پیشرو بوده و موزیک حال و هوای خاصی داره ، شاهین بعد از مدتها کاری جدید منتشر کرده و به زودی شاهد فعالیت مجدد وی خواهید بود ، پیشنهاد میکنم این آهنگ شنیدنی و بسیار زیبا رو برای اولین بار از( نا رفیق) دانلود کنید و از دستش ندید

Mp3 128

[ 92/12/04 ] [ 8:34 بعد از ظهر ] [ ×÷·´¯`·.·•[فرهاد ]•·.·´¯`·÷× ]

[ ]


...ادامه مطلب
تگ هاي مرتبط با اين مطلب : Pishro,Ft,Felakat,&,Owj,&,Ava,-,Coma, ,
ارسال توسط melimarket | دسته:عمومي,| امتیاز : 3 | 1 2 3 4 5 6melimarket

خودروهای اپل وارد خیابان شدند

ارسال شده در تاریخ یکشنبه 4 اسفند1392 ساعت 23:27 توسطفاطمه سادات جعفری | موضوع :اخبار

ﺧﻮﺩﺭﻭﻫﺎﯼ ﺍﭘﻞ ﺑﺎ ﻧﺎﻡ iCar ﻭﺍﺭﺩ ﺧﯿﺎﺑﺎﻥ ﻣﯽﺷﻮﻧﺪ ---------------------------- ﺳﺮﯼ ﺟﺪﯾﺪ ﻣﺤﺼﻮﻻﺕ ﺍﭘﻞ ﺧﻮﺩﺭﻭﻫﺎﯼ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﮐﻪ ﺑﺎ ﻧﺎﻡ iCar ﺷﻨﺎﺧﺘﻪ ﻣﯽﺷﻮﻧﺪ ﻭ ﺍﻧﻮﺍﻉ ﻓﻨﺎﻭﺭﯼﻫﺎ ﻭ ﺍﻣﮑﺎﻧﺎﺕ ﻣﻮﺭﺩ ﻧﯿﺎﺯ ﮐﺎﺭﺑﺮﺍﻥ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺕ ﯾﮑﺠﺎ ﺷﺎﻣﻞ ﻣﯽﺷﻮﻧﺪ. ﻃﯽ ﭼﻨﺪ ﻣﺎﻩ ﮔﺬﺷﺘﻪ ﺍﺯ ﻣﺤﺒﻮﺑﯿﺖ ﮔﻮﺷﯽ ﻫﻮﺷﻤﻨﺪ iPhone ﻭ ﺭﺍﯾﺎﻧﻪ ﻟﻮﺣﯽ iPad ﺩﺭ ﺑﺎﺯﺍﺭ ﺟﻬﺎﻧﯽ ﮐﺎﺳﺘﻪ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ. ﺍﻣﺎ ﺍﭘﻞ ﺍﯾﻦ ﺭﻭﺯﻫﺎ ﺭﻭﯾﺎﻫﺎﯼ ﺑﺰﺭﮒﺗﺮﯼ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺳﺮ ﻣﯽﭘﺮﻭﺭﺍﻧﺪ ﺗﺎ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﻃﺮﯾﻖ ﺑﺘﻮﺍﻧﺪ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ ﻣﺤﺒﻮﺏﺗﺮﯾﻦ ﺷﺮﮐﺖ ﻓﻨﺎﻭﺭﯼ ﻧﺰﺩ ﮐﺎﺭﺑﺮﺍﻥ ﺟﻬﺎﻧﯽ ﺑﺎﺷﺪ. ﺑﻪ ﮔﺰﺍﺭﺵ ﺍﯾﺘﻨﺎ، ﺣﺮﻑ ﺍﻧﮕﻠﯿﺴﯽ "i" ﮐﻪ ﺷﺮﮐﺖ ﺍﭘﻞ ﺍﺯ ﺁﻥ ﺑﺮﺍﯼ ﻧﺎﻣﮕﺬﺍﺭﯼ ﻣﺤﺼﻮﻻﺕ ﺧﻮﺩ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻣﯽﮐﻨﺪ، ﺑﻪﺯﻭﺩﯼ ﺩﺭ ﺍﺑﺘﺪﺍﯼ ﮐﻠﻤﺎﺕ ﺩﯾﮕﺮ ﻫﻢ ﻗﺮﺍﺭ ﻣﯽﮔﯿﺮﺩ ﺗﺎ ﻣﺤﺼﻮﻻﺕ ﺟﺪﯾﺪ ﺍﯾﻦ ﺷﺮﮐﺖ ﺑﻪ ﮐﺎﺭﺑﺮﺍﻥ ﺟﻬﺎﻧﯽ ﻣﻌﺮﻓﯽ ﺷﻮﺩ. ﺍﺯ ﺟﻤﻠﻪ ﺳﯿﺴﺘﻢﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺁﯾﻨﺪﻩ ﻧﺰﺩﯾﮏ ﻧﺎﻡ ﺁﻧﻬﺎ ﺑﺎ ﺣﺮﻑ ﺍﻧﮕﻠﯿﺴﯽ "i" ﺷﺮﻭﻉ ﻣﯽﺷﻮﺩ ﺗﺎ ﻣﻌﺮﻑ ﻣﺤﺼﻮﻻﺕ ﺟﺪﯾﺪ ﺍﭘﻞ ﺑﺎﺷﻨﺪ ﻣﯽﺗﻮﺍﻥ ﺑﻪ ﺳﺎﻋﺖ ﻣﭽﯽ، ﺧﻮﺩﺭﻭ ﻭ ﺩﺳﺘﮕﺎﻩﻫﺎﯼ ﺍﻟﮑﺘﺮﻭﻧﯿﮑﯽ ﭘﺰﺷﮑﯽ ﻭ ﺳﻼﻣﺘﯽ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﮐﺮﺩ. ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮﺭ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﺍﯾﻦ ﻣﺤﺼﻮﻻﺕ ﺟﺪﯾﺪ، ﻣﺪﯾﺮﺍﻥ ﺷﺮﮐﺖ ﺍﭘﻞ ﺑﻬﺎﺭ ﮔﺬﺷﺘﻪ ﺟﻠﺴﺎﺗﯽ ﺭﺍ ﺑﺎ " ﺍﯾﻠﻮﻥ ﻣﻮﺳﮏ ") Elon Musk ( ﻣﺪﯾﺮﻋﺎﻣﻞ ﺷﺮﮐﺖ ﺧﻮﺩﺭﻭﺳﺎﺯﯼ Tesla ﺑﺮﮔﺰﺍﺭ ﮐﺮﺩﻧﺪ ﻭ ﺭﻭﺯﻧﺎﻣﻪ San Francisco Chronicle ﻧﯿﺰ ﺁﻏﺎﺯ ﻫﻤﮑﺎﺭﯼﻫﺎﯼ ﺍﯾﻦ ﺩﻭ ﺷﺮﮐﺖ ﺭﺍ ﺗﺎﯾﯿﺪ ﮐﺮﺩ.

...ادامه مطلب
تگ هاي مرتبط با اين مطلب : خودروهای,اپل,وارد,خیابان,شدند, ,
ارسال توسط melimarket | دسته:عمومي,| امتیاز : 3 | 1 2 3 4 5 6melimarket
کامپیوتربدون کیس لنوو
بازدید : 175 مرتبه

لنوو امروز سراغ AIOهای متنوع خود هم رفته و یکی یکی آنها را رونمایی می‌کند. محصول جدید برادر کوچک‌تر A720 است که مدتی پیش مشخصات آن متشر شده بود. IdeaCentre A520 یک کامپیوتر بدون کیس (All-in-One) است که صفحه نمایش چند لمسی آن قابلیت حس ۱۰ انگشت به صورت هم‌زمان را دارد. سیستم عامل آن هم ویندوز ۸ است.

می‌توان صفحه نمایش را در زوایای ۵- تا ۹۰ درجه (حالت افقی) چرخاند. پردازنده‌ای که می‌توان برای آن سفارش داد انواع نسل سوم Inte Core i است، i3های رده پایین تا i7های رده بالا، همه‌ی مدل‌ها را می‌توان انتخاب کرد.

http://up.funmehr.com/images/8z03t0xctqu3pgilgyri.jpg

نرم‌افزارها و واسط کاربری برای استفاده‌ی لمسی بهینه شده‌اند و بدنه مثل A720 بسیار خوب ساخته شده است.

در واقع A520 هم مثل مدل بزرگ‌تر خود یک AIO عالی است و تنها تفاوت آن اندازه‌ی کوچک‌ترش است. اندازه‌ی صفحه نمایش ۲۳ اینچ است و رزولوشن ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ پیکسلی دارد، نوع آن هم IPS LCD است ، بنابراین کیفیت رنگ و زاویه دید بالایی دارد.

پردازنده‌ی گرافیکی شامل پردازنده‌ی کم‌مصرف اینتل HD 4000 و پردازنده‌ی گرافیکی جداگانه NVIDIA GeForce 615 با حافظه‌ی ۱ یا ۲ گیگابایت می‌شود که مدل دوم به صورت سفارشی قابل انتخاب است.

http://up.funmehr.com/images/xthnc1c5ijyygaqlvli.jpg

ابعاد کلی صفحه نمایش ۵۶۱ در ۳۴۵٫۹ در ۲۱٫۵ میلی متر است و پایه‌ی دستگاه نیز ۳۳۷ در ۳۲ در ۲۱۰٫۸ میلی متری است. تمام مجموعه کمی سنگین به نظر می‌رسد چرا که حدود ۹٫۸ کیلوگرم وزن دارد. اما اندازه‌ی A520 به نظر مناسب اتاق‌های کوچک‌تر است و این مهم‌ترین موضوع است.

زمان عرضه‌ی A520 ماه اکتوبر ۲۰۱۲ اعلام شده و قیمت آن هم ۹۹۹ دلار آمریکاست.


...ادامه مطلب
تگ هاي مرتبط با اين مطلب : کامپیوتربدون,کیس,لنوو, ,
ارسال توسط melimarket | دسته:عمومي,| امتیاز : 3 | 1 2 3 4 5 6melimarket
سازِ او باران، سرودش باد
بازدید : 178 مرتبه

آسمانش را گرفته تنگ در آغوش

ابر؛ با آن پوستین سردِ نمناکش.

باغ بی برگی،

روز و شب تنهاست،

با سکوت پاکِ غمناکش.

سازِ او باران، سرودش باد.

جامه اش شولای عریانی‌ست.

ورجز،اینش جامه ای باید .

بافته بس شعله ی زر تار پودش باد .

گو بروید ، هرچه در هر جا که خواهد ، یا نمی خواهد .

باغبان و رهگذران نیست .

باغ نومیدان 

چشم در راه بهاری نیست

گر زچشمش پرتو گرمی نمی تابد ،

ور برویش برگ لبخندی نمی روید ؛

باغ بی برگی که می گوید که زیبا نیست ؟

داستان از میوه های سربه گردونسای اینک خفته در تابوت پست خاک می گوید .

باغ بی برگی

خنده اش خونیست اشک آمیز

جاودان بر اسب یال افشان زردش میچمد در آن .

پادشاه فصلها ، پائیز .

مهدی اخوان ثالث


...ادامه مطلب
تگ هاي مرتبط با اين مطلب : سازِ,او,باران،,سرودش,باد, ,
ارسال توسط melimarket | دسته:عمومي,| امتیاز : 3 | 1 2 3 4 5 6melimarket
عید سعید قربان مبارک
بازدید : 167 مرتبه

ندا آمد که، ابراهیم، بشتاب

رسیده فرصت تعبیر آن خواب

به شوق جذبه عشق خداوند

برآ، از آب و رنگ مهر فرزند

اگر این شعله در پا تا سرت هست

کنون، یک امتحان دیگرت هست

مهیا شو طناب و تیغ بردار

رسالت را به دست عشق بسپار

صدا کن حلق اسماعیل خود را

به قربانگه ببر هابیل خود را…

منای دوست قربانی پسندد

تو را آن سان که می دانی، پسندد

خلیل ما! رضای ما در این است

عبودیت به تسلیم و یقین است

ببین بر قد و بالای جوانت

مگر، نیکو برآید امتحانت

نفس در سینه افتاد از شماره

ملائک اشک ریزان در نظاره

پدر می بُرد فرزندش به مقتل

که امر دوست را سازد مسجّل

پدر آمیزه ای از اشک و لبخند

پسر تسلیم فرمان خداوند

منا بود و ذبیح و شوق تسلیم

ندا پیچید … در جانِ براهیم

خلیلا! عید قربانت مبارک

قبول امر و فرمانت مبارک

پذیرفتیم این قربانی ات را

پسندیدیم سرگردانی ات را

بر این ذبح عظیمت آفرین باد

شکوه عشق و تسلیمت چنین باد

خلیل الله … ای معنای توحید

کنون تیغت گلوی نفس بُبرید


...ادامه مطلب
تگ هاي مرتبط با اين مطلب : عید,سعید,قربان,مبارک, ,
ارسال توسط melimarket | دسته:عمومي,| امتیاز : 4 | 1 2 3 4 5 6melimarket

پس از اَفرینش اَدم خدا گفت به او : نازنینم اَدم....

با تو رازی دارم ...!

اندکی پیشتر اَی ..

اَدم اَرام و نجیب ، اَمد پیش ...!

... زیر چشمی به خدا می نگریست...

محو لبخند غم آلود خدا ! .. دلش انگار گریست .

نازنینم اَدم!!. ( قطره ای اشک ز چشمان خداوند چکید ) ...!

یاد من باش ... که بس تنهایم... !

بغض آدم ترکید ، .. گونه هایش لرزید !

به خدا گفت :

من به اندازه ی ....

من به اندازه ی گلهای بهشت .....نه ...

به اندازه عرش ... نه ....نه

من به اندازه ی تنهاییت ، ای هستی من ، .. دوستدارت هستم !

اَدم ،.. کوله اش را بر داشت

خسته و سخت قدم بر می داشت... !

راهی ظلمت پر شور زمین ..

طفلکی بنده غمگین اَدم!..

در میان لحظه ی جانکاه ، هبوط ...

زیر لبهای خدا باز شنید ،...

نازنینم اَدم !... نه به اندازه ی تنهایی من ...

نه به اندازه ی عرش... نه به اندازه ی گلهای بهشت ...!

که به اندازه یک دانه گندم ، تو فقط یادم باش ...!

نازنینم اَدم .... نبری از یادم ....!

...ادامه مطلب
تگ هاي مرتبط با اين مطلب : پس,از,اَفرینش,اَدم,خدا,گفت,به,او, ,
ارسال توسط melimarket | دسته:عمومي,| امتیاز : 3 | 1 2 3 4 5 6melimarket
آرامش سنگ یا برگ...
بازدید : 169 مرتبه

مردجوانی کنار نهر آب نشسته بود و غمگین و افسرده به سطح آب زل زده بود. مرد سالخورده ای از آنجا می گذشت. او را دید و متوجه حال پریشانش شد وکنارش نشست . مرد جوان بی اختیار گفت: عجیب آشفته ام و همه چیز در زندگی ام به هم ریخته است. به شدت نیازمند آرامش هستم ونمی دانم این آرامش را کجا پیدا کنم؟ مرد سالخورده برگی از درختی کند و آن را داخل نهر آب انداخت وگفت :

به این برگ نگاه کن وقتی داخل آب می افتد خود را به جریان آب می سپارد وبا آن می رود ، سپس سنگی بزرگ را از کنار جوی آب برداشت و داخل نهر انداخت . سنگ به خاطر سنگینی اش داخل نهر فرورفت و در عمق آب کنار بقیه ی سنگ ها قرار گرفت مرد سالخورده گفت : این سنگ را هم که دیدی. به خاطر سنگینی اش توانست بر نیروی جریان آب غلبه کند و درعمق نهر قرار گیرد ، اما امواجی را روی آب ایجاد کرد و بر جریان آب تاثیر گذاشت حال تو به من بگو آیا آرامش سنگ را می خواهی یا آرامش برگ را مرد جوان مات ومتحیر به او نگاه کرد و گفت: اما برگ که آرام نیست او با هر ا فت و خیز آب نهر بالا و پائین می رود و الان معلوم نیست کجاست!؟ لااقل سنگ می داند کجا ایستاده و با وجودی که در بالا و اطرافش آب جریان دارد اما محکم ایستاده و تکان نمی خورد. من آرامش سنگ را ترجیح می دهم مرد سالخورده لبخندی زد و گفت: پس حال که خودت انتخاب کردی چرا از جریان های مخالف و ناملایمات جاری زندگی ات می نالی؟ اگر آرامش سنگ را برگزیده ای پس تاب ناملایمات را هم داشته باش و محکم هر جایی که هستی ...آرام و قرار خود را از دست مده در عوض از تاثیری که بر جریان زندگی داری خشنود باش مرد جوان که آرام شده بود نفس عمیقی کشید و از جا برخاست واز مرد سالخورده پرسید:  شما اگر جای من بودید آرامش سنگ را انتخاب می کردید یا آرامش برگ را ؟ پیرمردلبخندی زد و گفت: من تمام زندگی ام خودم را با اطمینان به خالق رودخانه هستی به جریان زندگی سپرده ام و چون می دانم در آغوش رودخانه ای هستم که همه ذرات آن نشان از حضور یار دارد از افت و خیزهایش هرگز دل آشوب نمی شوم من آرامش برگ را می پسندم ولی می دانم که خدایی هست که هم به سنگ توانایی ایستادگی را داده است و هم به برگ توانایی همراه شدن با افت و خیزهای سرنوشت.


...ادامه مطلب
تگ هاي مرتبط با اين مطلب : آرامش,سنگ,یا,برگ..., ,
ارسال توسط melimarket | دسته:عمومي,| امتیاز : 3 | 1 2 3 4 5 6melimarket

شکفد لالــــــه ی رنگیـــــــــــن مــــــراد

غنچه ی ســــرخ فروبستـــــه ی دل باز شود  

مــن نگویم که بــــــــهاری کـــــــه گذشت آید باز

روزگــــــــــاری کــه بـــــــه سر آمـــــده آغـــــاز شود

روزگــــــــــــار دگـــــــــــری هست و بـــــــهاران دگــــــر

شاد بــــــــــودن هنـــر است,شادکردن هنــــــــــری والاتــر   

لیــــــک هــــــــرگــــز نپسنـــــــــــــــدیم بـــــــــه خویــــــــــش 

کـــــــه چـــــــــو یــــــک شکلک بـــــــــــــی جـــــــــان شب وروز 

بـــــــــی خبــــــــــر از همـــــــــــه , خنـــــــــــدان باشیـــــــــــم

بی غمی درد بزرگـــــــــی ست کـــــه دور ازمـــــــــا بــــــــاد

زندگی صحنــــــــــه ی یکتـــــــــــای هنرمنـــــدی ماست 

هر کسی نغمه ی خود خوانــــــــــــد و از صحنــــه رود

صحنـــــــــــــــه پیـــــــوستــــــــه بـــــــــــه جاست 

خرم آن نغمه که مردم بسپارند بـــــه یاد.


...ادامه مطلب
تگ هاي مرتبط با اين مطلب : زندگی,صحنــــــــــه,ی,یکتـــــــــــای,هنرمنـــــدی,ماست, ,
ارسال توسط melimarket | دسته:عمومي,| امتیاز : 3 | 1 2 3 4 5 6melimarket

Username:TRIAL-0098834777
Password:kr92rukuef

 

Username:TRIAL-0098834771
Password:jv9s4cf6ja

 

Username:TRIAL-0098834745
Password:vxsdff9mua

 

Username:TRIAL-0098836897
Password:bj9mkuchpv

 

Username:TRIAL-0098836895
Password:ch736djeev

 

Username:TRIAL-0098834913
Password:5ffbtes66c


برچسب‌ها: serial nod32, یوزروپسورد3ماهه, کدهای آپدیت روزانه نود32, پسوردویژه ماه رمضان, سریال نامبرnod32
+ نوشته شده در  شنبه هجدهم آبان 1392ساعت 1:29 بعد از ظهر  توسط Admin  |  فقط با يك كليك چابهارسیتی را در گوگل محبوب تر كنيد.فقط با يك 1+ در گوگل پلاس

...ادامه مطلب
تگ هاي مرتبط با اين مطلب : 18,آبان,1392|,2013.11.09|Nod32,User,&,Pass:,EAV-TRIAL, ,
ارسال توسط melimarket | دسته:عمومي,| امتیاز : 280 | 1 2 3 4 5 6melimarket
Username:TRIAL-0100034401
 Password:4pk32935pb

Username:TRIAL-0100034398
 Password:fkcmfd2u78

Username:TRIAL-0100034395
 Password:2mvsp4h645

Username:TRIAL-0100034391
 Password:mf5dt92x9b

Username:TRIAL-0100034387
 Password:2jpsk9799s

Username:TRIAL-0100034384
 Password:hj4858m8tm

Username:TRIAL-0100034382
 Password:ph9j3sevsk

Username:TRIAL-0100034379
 Password:9ep5xrdpt7

Username:TRIAL-0100034377
 Password:ru5jkb36xj

Username:TRIAL-0100034375
 Password:acj9t8kajs

Username:TRIAL-0100034364
 Password:tn2a5cbbf4

Username:TRIAL-0100034363
 Password:m4ue6h2ufh

Username:TRIAL-0100034355
 Password:jnd64ttpfp

Username:TRIAL-0100034351
 Password:k9t9p5ch6p

Username:TRIAL-0100034322
 Password:25fa7v2mk7


برچسب‌ها: ESET nod32, Nod32, nod32 trial key, nod32, nod32 username password
+ نوشته شده در  دوشنبه چهارم آذر 1392ساعت 4:22 بعد از ظهر  توسط Admin  |  فقط با يك كليك چابهارسیتی را در گوگل محبوب تر كنيد.فقط با يك 1+ در گوگل پلاس

...ادامه مطلب
تگ هاي مرتبط با اين مطلب : 09,آذر,1392|,2013.11.25|Nod32,User,&,Pass:,EAV-TRIAL, ,
ارسال توسط melimarket | دسته:عمومي,| امتیاز : 206 | 1 2 3 4 5 6melimarket

Username: TRIAL-0100975521
Password: jhb5sk25ct

Username: TRIAL-0100975519
Password: rvkdnu6es9

Username: TRIAL-0100975516
Password: bdb4h4h9r3

Username: TRIAL-0100975515
Password: datdr9hfd4

Username: TRIAL-0100907184
Password: rdu9p8u2xn

Username: TRIAL-0100907213
Password: 6bvr8s8sf2

Username: TRIAL-0100907042
Password: n83dm7kvhf

Username: TRIAL-0100907017
Password: tak27a2bch

Username: TRIAL-0100906995
Password: 92csasfx8r

Username: TRIAL-0100906953
Password: knhm2t3429

Username: TRIAL-0100906916
Password: cbp92drm95

Username: TRIAL-0100906868
Password: umu2j35k2b

Username: TRIAL-0100908892
Password: 32eeh7em4e

Username: TRIAL-0100908918
Password: kkfchh72n6

Username: TRIAL-0100908957
Password: t8sd4xunrv

Username: TRIAL-0100908863
Password: xhakh63s26

Username: TRIAL-0100908828
Password: 696r9unrtr

Username: TRIAL-0100908804
Password: ush3jus8x2

Username: TRIAL-0100908777
Password: k8728u5juv

Username: TRIAL-0100908757
Password: cnmutdnkfu

Username: TRIAL-0100908719
Password: ncxcu3eess

Username: TRIAL-0100908685
Password: 3d654jbdrr

 
برچسب‌ها: serial nod32, یوزروپسورد3ماهه, کدهای آپدیت روزانه نود32, پسوردویژه ماه رمضان, سریال نامبرnod32
+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم آذر 1392ساعت 9:20 قبل از ظهر  توسط Admin  |  فقط با يك كليك چابهارسیتی را در گوگل محبوب تر كنيد.فقط با يك 1+ در گوگل پلاس

...ادامه مطلب
تگ هاي مرتبط با اين مطلب : 16,آذر,1392|,2013.12.07|Nod32,User,&,Pass:,EAV-TRIAL, ,
ارسال توسط melimarket | دسته:عمومي,| امتیاز : 256 | 1 2 3 4 5 6melimarket

Adobe Photoshop CS5 Serial Numbers
 1325-1263-0034-6192-0472-9778
 1325-1157-8207-7707-9798-6532
 1325-1319-1010-6434-1955-4619
 1325-1870-2938-9873-5356-2624
 1325-1174-1834-0596-8505-0323
 1325-1271-7898-3364-1803-3655
 1325-1823-6020-0958-5549-2729
 1325-1177-2533-5307-9327-8593
 1325-1960-8746-4023-7312-2320
 1325-1095-0854-7085-2679-7165

 1188-1702-9219-4234-2059-4581
 1330-1281-8916-6015-7348-5124
 1325-1558-5864-4422-1094-1126


Adobe PhotoShop Cs5 Extended v12
 1330-1538-4568-6471-5943-8348

 1330-1070-7281-1982-1932-3184

 1330-1144-9468-7579-8140-3029

 1330-1112-9298-7390-6809-8538


Adobe PhotoShop Cs5.1 Extendead v12.1
1330-1132-9151-9754-2325-8165

1330-1585-1275-8261-9753-1745

1330-1345-7345-8741-7808-9066

1330-1189-2830-5199-8053-4628

Adobe Photoshop CS6 Serial Numbers
1325-1009-9360-7441-3800-8396
1325-1004-0648-4659-0595-7342

1325-1000-3965-7421-2700-8520
1325-1009-5809-5034-5746-4994
1325-1006-4432-0751-2262-7442
1325-1000-3007-7120-0215-6345
1325-1007-7476-5484-9866-4494
1325-1008-5681-5757-1882-3078
1325-1004-8715-5809-6622-9651

1325-1005-1089-3577-6547-3596


برچسب‌ها: سریال نامبر های Adobe Photoshop CS5, 1, IR, Crack, ir
+ نوشته شده در  یکشنبه هفدهم آذر 1392ساعت 4:19 بعد از ظهر  توسط Admin  |  فقط با يك كليك چابهارسیتی را در گوگل محبوب تر كنيد.فقط با يك 1+ در گوگل پلاس

...ادامه مطلب
تگ هاي مرتبط با اين مطلب : سریال,نامبر,نرم,افزار,فتوشاپ,Adobe,Photoshop,CS, ,
ارسال توسط melimarket | دسته:عمومي,| امتیاز : 4 | 1 2 3 4 5 6melimarket
Username : TRIAL-0103083313
Password : sxve8vrx4p

Username : TRIAL-0103083282
Password : ra4p6hhvb9

Username : TRIAL-0103083280
Password : 59smkd6d67

Username : TRIAL-0103083266
Password : k9e649ehmb

Username : TRIAL-0103083264
Password : n2f6r9huvb

Username : TRIAL-0103083258
Password : 5akte7jn9f

Username : TRIAL-0103083254
Password : 5vut8vh6v4

Username : TRIAL-0103083251
Password : x6s3anbmah

Username : TRIAL-0103083247
Password : e8v9hmarxa

Username : TRIAL-0103083239
Password : vnxt56mxpt

Username : TRIAL-0103083235
Password : sf7heav9r2

برچسب‌ها: ESET nod32, Nod32, nod32 trial key, nod32, nod32 username password

+ نوشته شده در  دوشنبه شانزدهم دی 1392ساعت 12:31 بعد از ظهر  توسط Admin  |  فقط با يك كليك چابهارسیتی را در گوگل محبوب تر كنيد.فقط با يك 1+ در گوگل پلاس

...ادامه مطلب
تگ هاي مرتبط با اين مطلب : 16,دی,1392|,2014.01.06|Nod32,User,&,Pass:,EAV-TRIAL, ,
ارسال توسط melimarket | دسته:عمومي,| امتیاز : 249 | 1 2 3 4 5 6melimarket
Username:TRIAL-0105112569
 Password:mxna4br8ux

Username:TRIAL-0105112565
 Password:x82xhdm7fv

Username:TRIAL-0105112560
 Password:knhevp5dc3

Username:TRIAL-0105112557
 Password:detndk3rtd

Username:TRIAL-0105112554
 Password:3fc9asadn8

Username:TRIAL-0105112551
 Password:ut25vx3xnf

Username:TRIAL-0105112545
 Password:ra7brfjv2x

Username:TRIAL-0105112543
 Password:7bfpk3hfe9

Username:TRIAL-0105110933
 Password:s2ehfpj4hj

Username:TRIAL-0105110932
 Password:cpnj8rsbp9

Username:TRIAL-0105110929
 Password:37ts53mj9u

Username:TRIAL-0105110927
 Password:4ndtukm9h7

Username:TRIAL-0105110924
 Password:nsrp9et8sp

Username:TRIAL-0105110923
 Password:hcarxxh857

Username:TRIAL-0105110920
 Password:k3v7dats7h


برچسب‌ها: serial nod32, یوزروپسورد3ماهه, کدهای آپدیت روزانه نود32, پسوردویژه ماه رمضان, سریال نامبرnod32
+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم بهمن 1392ساعت 4:0 بعد از ظهر  توسط Admin  |  فقط با يك كليك چابهارسیتی را در گوگل محبوب تر كنيد.فقط با يك 1+ در گوگل پلاس

...ادامه مطلب
تگ هاي مرتبط با اين مطلب : 15,بهمن1392|,2014.02.04|Nod32,User,&,Pass:,EAV-TRIAL, ,
ارسال توسط melimarket | دسته:عمومي,| امتیاز : 204 | 1 2 3 4 5 6melimarket

(¯`·¸•´¯)سلام از اينكه اين وبلاگ رو انتخاب كردين ممنونم با نظرهاتون مارو دلگرم کنید تا بتونیم اهنگهای ومطالب بیشتری بزاریم باتشکر فرهاد ..توی ویچت هم هستم شمارمو بزنین پیدا میشم

...ادامه مطلب
تگ هاي مرتبط با اين مطلب : بی,مایه,طیره,یه,کار,اجتماعی,درون,گرایی, ,
ارسال توسط melimarket | دسته:عمومي,| امتیاز : 4 | 1 2 3 4 5 6melimarket

[ 92/11/29 ] [ 11:18 بعد از ظهر ] [ ×÷·´¯`·.·•[فرهاد ]•·.·´¯`·÷× ]

[ ]


...ادامه مطلب
تگ هاي مرتبط با اين مطلب : هنگ,جدید,"میلاد,برزخ_,با,همراهی,لئو,24,به,نام,"رفتی,چه,زود,!, ,
ارسال توسط melimarket | دسته:عمومي,| امتیاز : 3 | 1 2 3 4 5 6melimarket
Saeed Bi-Nam
بازدید : 138 مرتبه

(¯`·¸•´¯)سلام از اينكه اين وبلاگ رو انتخاب كردين ممنونم با نظرهاتون مارو دلگرم کنید تا بتونیم اهنگهای ومطالب بیشتری بزاریم باتشکر فرهاد ..توی ویچت هم هستم شمارمو بزنین پیدا میشم

...ادامه مطلب
تگ هاي مرتبط با اين مطلب : Saeed,Bi-Nam, ,
ارسال توسط melimarket | دسته:عمومي,| امتیاز : 3 | 1 2 3 4 5 6melimarket

[ 92/11/30 ] [ 6:56 بعد از ظهر ] [ ×÷·´¯`·.·•[فرهاد ]•·.·´¯`·÷× ]

[ ]


...ادامه مطلب
تگ هاي مرتبط با اين مطلب : امیر,تتلو,,اهنگ,,بزار,تو,حال,خودم,باشم, ,
ارسال توسط melimarket | دسته:عمومي,| امتیاز : 4 | 1 2 3 4 5 6melimarket
زر تصویری ویدیو کلیپ جدید یاس و تک ناین به نام صدای اتحاد که بعد از مدتها سرانجام آماده انتشار شد و فردا برای دانلود در سایت قرار میگیره ، پیشنهاد میکنم تیزر این کار رو با بالاترین کیفیت ممکن HD دانلود کنید

Mp4 _ HD _ 12 MB

Wmv _ HQ _ 7 MB


...ادامه مطلب
تگ هاي مرتبط با اين مطلب : زر,تصویری,ویدیو,کلیپ,جدید,یاس,و,تک,ناین,به,نام,صدای,اتحاد, ,
ارسال توسط melimarket | دسته:عمومي,| امتیاز : 3 | 1 2 3 4 5 6melimarket
اهنگ شنیدنی و بسیار زیبای امیر تتلو به نام یه خواهش با تنظیم نادر کوهستانی ، موزیکی بسیار زیبا از آلبوم " من " ، پیشنهاد میکنم برای اولین بار از بیا تو رپ دانلود کنید و اسفند ماه منتظر 2 ترک دیگر از این آلبوم باشید

دانلود اهنگ کیفیت 128


...ادامه مطلب
تگ هاي مرتبط با اين مطلب : اهنگ,شنیدنی,و,بسیار,زیبای,امیر,تتلو,به,نام,یه,خواهش, ,
ارسال توسط melimarket | دسته:عمومي,| امتیاز : 3 | 1 2 3 4 5 6melimarket


حتما تا به حال اتفاق افتاده است که بعد از نصب يک نرم افزار به هر دليل سيستم عامل و برنامه هاي کاربردي شما آسيب ديده است حتي ممکن ويروسي شدن سيستم و يا پاک شدن چند فايل سيستمي علت بالا نيامدن ويندوز باشد.

در اين گونه شرايط معمولا گزينه اي جز عوض کردن ويندوز و تمام برنامه هاي آن پيش روي کاربران نمي باشد .

براي جلو گيري از وقوع اين حالت استفاده از (GO BACK)بسيار مفيد خواهد بود .همان طور که از نام اين برنامه برمي آيد اين نرم افزار هميشه تنظيمات صحيح ويندوز را به خاطر مي سپارد و در صورت نياز کاربر وارد عمل مي شود با استفاده از اين برنامه ديگر هرگز به فکر عوض کردن ويندوز نباشيد .

همچنين اين برنامه مي تواند تمامي فايلهاي پاک شده از سيستم را دوباره بازيابي کند براي استفاده کافيست در زمان بالا آمدن ويندوز کليد Space Bar را فشار دهيد با ظاهر شدن صفحه(GO BACK) شما قادر خواهيد بود سيستم را به حالتي صحيح در گذشته هدايت کنيد.

قابليتهاي برنامه و نکات کليدي در استفاده از آن بدين صورت مي باشد :

1)اين برنامه به طور معمول مقدار ده درصد از کل ظرفيت هارد ديسک را براي انجام فعاليتهاي خود اشغال مي کند.

2)اين برنامه داراي خاصيت( Auto-Revert ) مي باشد اين قابليت قادر به بازگرداني اطلاعات به صورت خود کار است .

3)قابليت بازگرداني کل هارد ديسک ( Revert Drive ) اين قابليت امکان بازيابي کل اطلاعات درايو را فراهم مي کند.

4)بوت شدن از فلاپي ديسک اين قابليت سبب بوت شدن کامپيوتر از روي فلاپي مي شود.

5)اين برنامه به صورت خود کار از تمامي درايوهاي سيستم محافظت مي کند و نمي توان در حالت عادي محافظت از سيستم را محدود به درايو خاصي از هارد ديسک کرد .


...ادامه مطلب
تگ هاي مرتبط با اين مطلب : چگونه,ویندوز,را,سالم,نگه,داریم, ,
ارسال توسط melimarket | دسته:عمومي,| امتیاز : 4 | 1 2 3 4 5 6melimarket

تاریخ : دوشنبه هفدهم مهر 1391

نویسنده : دیوید

ابهری اظهار داشت: برخی دیگر از نوجونان و جوانان به دلیل جوگیر شدن به سیگار و مواد مخدر کشیده می شوند و بعضی از آنها به گروه بزه کاران و سارقان جذب می شوند.

وی گفت: هر دو گروهی که هم افراط و تفریط رفتاری دارند در جامعه دچار جو زدگی می شوند. چه افرادی که اعتماد به نفس زیادی دارند و چه کسانی که اعتماد به نفس ضعیفی دارند. بنابراین از نگاه رفتار شناسی اجتماعی جو گیر شدن کورکورانه و پیروی بدون آگاهی از یک موضوع می تواند برای فرد و خانواده اش مشکل ساز شوند.

به گفته وی؛ چون فردی که به راحتی تحت تاثیر جو مثبت قرار می گیرید، به همان سادگی ممکن است تحت تاثیر جو منفی قرار بگیرد.

این آسیب شناس و متخصص علوم رفتاری گفت: برای پیشگیری از جو زدگی در نوجوانان و جوانان آموزش مهارتهای زندگی مخصوصا مدیریت احساسات و کنترل هیجانهای رفتاری توسط والدین و آموزش و پرورش ضروری ترین حرکت است.

ابهری اظهار داشت: پوشیدن لباسهای غیر متعارف، آرایش و پیرایش خارج از حد استاندارد رفتاری، انجام حرکات غیرمعقول و رفتارهای مشابه آنها نشانه بارز جو زدگی و جوگیر شدن است.

دسته : | بازدید ها : بار


...ادامه مطلب
تگ هاي مرتبط با اين مطلب : چنددرصد,از,جوانان,ایرانی,جوگیر,می,شوند؟!, ,
ارسال توسط melimarket | دسته:عمومي,| امتیاز : 4 | 1 2 3 4 5 6melimarket

تاریخ : دوشنبه هفدهم مهر 1391

نویسنده : دیوید

واقعا جوان ما یا دانشجو خودش در قسمتی از انحراف این دیدگاه مقصره ،چون واقعا اتفاق افتاده که کسانی بودند و هستند که با چندین نفر ارتباط عاطفی و .. داشتند و همین بز گر گله را گر" کرد" .

اما بعضی جاها هم نمیشه عکس العمل بعضی از افراد رو نسبت به این موضوع نا دیده گرفت !!!

ما در جامعه و روزگاری زندگی می کنیم که زن و مرد پا به پای هم کار می کنند و حقوقشون تقریباً برابره،پس خواه ناخواه مجبورند که با هم ارتباط داشته باشند . حالا اگر هر خانوم وآقایی که با هم صحبت کنند بدون اینکه از شرح گفت و گوشون خبر داشته باشیم اون ها رو به هم بچسپونیم یه موضوع دیگست و ببینید که چه فاجعه ای به وجود میاد!

هر کسی چند نفر دور و اطرافش هستند که از نظر تحصیلی و اعتقادی و ... بهشون اعتماد داره و مشاوره و کمک فکری اونها رو به کار میبنده ؛حال اگر این افراد از دسته کسانی باشند که با اسم دین و شریعت و... هرگونه برخورد با جنس مخالف رو در این دوره نهی می کنند اون هم بخاطر فجایعی که دیدند و شنیدند ، شخص در این جامعه چه دیدی پیدا می کنه ؟

خود من خیلی دیدم که به قول یکی از دوستان :بحث های درسی دوتا دانشجو به دادن و گرفتن هدیه منجر شده، اما این باعث نمیشه که هرکسی رو ببینم که با جنس مخالفی بحث می کنه انتظار داشته باشم که به دادن و گرفتن هدیه منتهی بشه !این موضوع بسته به نوع دیدگاه افراده.

چرا ما اینقدر در مورد افراد و برخوردهاشون خیلی زود قضاوت می کنیم؟

چرا احتمالات دیگه ای هم در قضاوتمون بکار نمیبریم و اصلا چرا جنبه ی مثبت قضیه رو نمیبینیم؟

بنظر من مشکل اصلی به دو جا بر می گرده :

1.اساتید و بزرگان ما که خیلی سنگین با اینگونه موارد برخورد کردند و شفاف سازی خوبی درباره این موضوع انجام نشده و فقط موارد و جنبه ی منفی رو که از طرق تجربه به دست آوردند انتقال میدن و کمتر سعی میشه که جنبه پر لیوان هم به نمایش گذاشته بشه.در واقع سعی شده که بجای دنبال یک راه حل بودن ،صورت مسئله پاک بشه !

راه حل این موضوع :

بحث ها و جلسات آزاد اندیشی در این رابطه در دانشگاه ها و حتی در مدارس برگزار بشه و دیدگاه های مختلف از جمله انواع ارتباط و محاسن و مضرات هر نوع ارتباط رو برای مخاطبشون بیان کنند تا فرد با یه سبک سنگین بتونه راه راست رو انتخاب کنه (البته سعی بشه اون دیدگاه کج رواج داده نشه!).کار بعدی که میشه کرد اینه که با کمک خیلی ها مشکل ازدواج و سن بالای اون رو حل کرد از طریق افزایش فرصت های شغلی و انجام کارهای فرهنگی برای خانواده ها که در این به قولی" بازار بده بستانی ازدواج" از به وجود آوردن بسیاری از مشکلات برای فرزندان خودشون جلوگیری کنند. و خیلی کارهای دیگه ای که میشه انجام داد!

2.خود دانشجو(یا خود افراد) که بعضی ها با انجام کارهایی دیگران هم زیر سوال بردند، و بعضی دیگه که با دیدن یک مسئله ی حل شده اگر صورت مسئله ی مشابهی رو ببینند فوراً به جواب میرسند ، بدون اینکه توجه کنند که شاید داده های مسئله تغییر کرده و شاید صورت سوال چیز دیگه ای رو از ما خواسته باشه !

راه حل اینکه :

شخصیت کسی رو از روی ظاهرش کاملاً مورد قضاوت قرار ندیم .همه رو زود قضاوت نکنیم، دادگاهی که محاکمه ی اون بدون دفاع باشه تشکیل ندیم و افراد رو بدون جرم قطعی محاکمه نکنیم. تا چیزی رو از کسی ندیدید نسبت به گفته ی دیگران شک داشته باشید و باور نکنید و چیزی رو هم که خودتون دیدید سعی کنید که اگه میشه پیش کسی بیان نکنید (چون هر کار بدی یکروز خودش رو نمایش میده )!

اگر چیزی رو دیدید که فکر می کنید ممکنه دید جامعه بخاطر یک کار کوچیک نسبت به یک جمع بزرگ منفی بشه اون رو بیان نکنید.

در رابطه با این موضوع میشه خیلی بحث کرد اما اینم از یک زاویه بود.

"نقاش غم"

اگر دوست داشتید میتونید نظر بدید.

دسته : | بازدید ها : بار


...ادامه مطلب
تگ هاي مرتبط با اين مطلب : بحث,دوم,:بررسی,ارتباط,جنس,مخالف,از,زاویه,ای,دیگر, ,
ارسال توسط melimarket | دسته:عمومي,| امتیاز : 4 | 1 2 3 4 5 6melimarket

تاریخ : دوشنبه هفدهم مهر 1391

نویسنده : دیوید

چهاردانشجو شب امتحان بجای درس خواندن به مهمانی و خوش گذرونی رفته بودند و هیچ آمادگی برای امتحان نداشتند٬ به فکر چاره افتادند ،سر و روشون رو کثیف کردند با پاره کردن لباس هاشون هم در ظاهرشون تغییراتی بوجود آوردند٬ سپس یکراست پیش استاد رفتند و مسئله رو با استاد اینطور مطرح کردند که: به یک مراسم عروسی خارج از شهر رفته بودند و در راه برگشت یکی از لاستیک های ماشین پنچر میشه و اونا با هزار زحمت و هل دادن ماشین نتونسته بودن تا

صبح به شهر برسند و این بوده که آمادگی لازم برای امتحان رو ندارند.
قرار میشه سه روز دیگه یک امتحان اختصاصی برای این چهار نفر از طرف استاد برگزار بشه.
آنها مشغول درس خوندن میشن و روز امتحان با اعتماد به نفس به استاد آمادگی خودشون رو اعلام می کنند! استاد عنوان میکنه این امتحان خاص بوده و هر کدوم از دانشجوها باید توی یک کلاس بشینند.
امتحان حاوی دو سوال و بارم بندی از نمره بیست بود:
۱- نام و نام خانوادگی(۲نمره)
۲- کدام لاستیک پنچر شده بود :-( (۱۸ نمره)
الف) لاستیک سمت راست جلو
ب) لاستیک سمت چپ جلو
ج) لاستیک سمت راست عقب
د) لاستیک سمت چپ عقب

دسته : | بازدید ها : بار


...ادامه مطلب
تگ هاي مرتبط با اين مطلب : دانشجویان,زرنگ،استاد,زرنگتر, ,
ارسال توسط melimarket | دسته:عمومي,| امتیاز : 3 | 1 2 3 4 5 6melimarket

صفحه قبل 1 ... 5 صفحه بعد
0

درباره وبلاگ

لینک های مفید
افراد آنلاین : 2
بازدید امروز : 8
بازدید دیروز : 14
هفته گذشته : 27
ماه گذشته : 1030
سال گذشته : 13865
کل بازدید : 394725
کل مطالب :128
نظرات : 3
پیج رانک :
گوگل :
امکانات سایت
تمام حقوق اين وبلاگ و مطالب آن متعلق به melimarket مي باشد.